Опис туристичного маршруту № 2:
«Велосипедний або піший маршрут протяжністю 11 км».
Вихідний пункт — садиба пана Гопки [1]. Цей маршрут розпочинається від садиби і пролягає сільською вулицею с. Андріївки. Пройшовши 1,2 км потрапляємо в зелену перлину села Андріївки — парк відпочинку, який розташований на березі річки Гайчур [2]. Парк розміщений на площі 4,0 га. Невеличкий сосновий лісок, березовий гай, різні види ялин, смерек, сосен, туй, ялівця, альпійські гірки складають у неймовірний пейзаж. А для відпочинку є дубові лавки зі столами та гойдалки.
Плавно спускаємося зручними східцями до містка через річку, переходимо на протилежний берег. В літню спеку тут можна освіжитися в облаштованому для купання місці, насолодитися природою, відпочити в наметі. Далі прямуємо 1,5 км ґрунтовою стежиною по мальовничому березі річки Гайчур і входимо в с. Братське. Через паркову зону підходимо до будівлі школи, біля якої облаштоване поле для футбольного гольфу. Тут можна пограти, побігати або просто відпочити. Поряд з цим місцем відпочинку знаходиться Будинок культури, де в клубі за інтересами «Порадниця» [3] можна взяти участь у майстер-класі з виготовлення ляльок-мотанок, бісероплетіння, в’язання та інших видів декоративно-ужиткового мистецтва, придбати сувеніри на згадку про подорож .
Якщо ви зголодніли, мандруючи цим маршрутом, поряд з Братським будинком культури розташовується садиба «Гостинна Наталка» [4] (с. Братське, вул. Нова, 6), в якій можна перепочити та скуштувати домашні страви, приготовлені господинею: український борщ, пампушки, вареники, пиріжки та інші смаколики.
Пройшовши ще з півкілометра сільською вулицею, ми потрапляємо на сімейну молочну ферму сім’ї Куриленків [5]. Це мала ферма молочного типу на 10-15 голів корів. Тут маємо можливість спробувати свіжого молока, сиру, сметани.
Далі вулицею (2,4 км) ми направляємось на оглядовий майданчик [6]. Він розміщується на підвищенні (кут нахилу 40°). З цього пагорба, куди не кинеш оком, розкинулись неозорі поля пшениці, соняшнику. Як на долоні видно села Андріївку, Братське, Остапівське Андріївського стростинського округу. З цього пагорба можна помилуватися краєвидами населених пунктів та безмежними полями пшениці, соняшнику.
Спускаємося нижче, проходимо 3 км і потрапляємо в заказник місцевого значення «Андріївський ліс» [7], який розміщений на площі 10 га. Цей ліс був посаджений 100 років тому. До заказника належать залишки панського парку у вигині річки Гайчур, біля північної околиці села Андріївка. Назва Макаренський сад — на честь його засновника Андрія Макаренка, чия садиба колись тут розташовувалася. Заказник являє собою лісовий масив з природними та штучно створеними лісонасадженнями. На території заказника ростуть кущі глоду, бузини та шипшини, клен, тополі, ясени.
Пройшовши через заказник (1,7 км) ми виходимо до річки. Через неї перекинуто місточок, перейшовши через нього, ми потрапляємо до гостинної садиби пана Гопки [1].
Пан Олександр, маючи багаторічний досвід роботи в гідрометеорологічній службі, розповість багато цікавого про водні ресурси рідного краю, про зміну клімату та інше.
Цей маршрут протяжністю 11 км може бути як піший так і велосипедний. У садибі пана Гопки ви зможете взяти в користування велосипеди з дитячими колясками, палиці для скандинавської ходьби, намети.
Отже запрошуємо Вас здійснити цікаву та незабутню захоплюючу подорож!
Гарного Вам відпочинку та незабутніх вражень!
переглядів: 1,751