«Козацькими стежками Покровщини»

Опис туристичного маршруту №2 «Козацькими стежками Покровщини»

Авто та пішохідний маршрут
Довжина маршруту: 21 км.
Тривалість: 9 години.
Цільова аудиторія: всі категорії
Кількість учасників: до 15 чоловік.
Вартість: 540—620 грн. за чоловіка. У вартість входить обід, гарячі напої за бажанням, проживання, транспортні витрати.

Маршрутний лист

1. Збір туристів: автостанція Покровського. Доставка туристів за попередньою домовленістю.
Оглядова екскурсія.

2. Пам’ятний хрест отаману Війська Запорозького Івану Сірку, капличка на честь Святого Миколая. Пісчаний брід на річці Вовча. Залізний шлях.
Театралізоване дійство «Козацькі забави». Козацький куліш. Тривалість 2 години.

3. Переїзд до балки Мечетна. Оглядова екскурсія. Тривалість 30 хв.

4. Кінно-спортивна школа (КЗ «Дитячо-юнацька спортивна школа Покровської селищної ради»). Катання на конях, за бажанням. Тривалість 1 година.
Переїзд до с. Левадного. Оглядова екскурсія.

5. Садиба приватного підприємця Р.І. Стефурака.
Активний відпочинок.
Заняття фізкультурою, спортом, спортивними іграми, плаванням.
Сауна.
Гра в футбол, волейбол, теніс.
Заняття вільною боротьбою,  аеробікою, гімнастикою.
Чай на лісовій галявині.
Тривалість 5 годин

6. Переїзд до смт Покровського Вечеря в Кавовому дворику Стефурака.
Тривалість 1 година.

7. Розміщення в готелі.

Вартість:
Козацький куліш — 25 грн.
Чай на лісовій галявині — 15—25 грн.
Вечеря в Кавовому дворику Стефурака — 100—120 грн.
Ночівля — 350 грн.
Транспортні витрати — 50—100 грн.

Покровщина — край давніх історичних традицій, яскравих особистостей, мальовничої природи, щедрої землі.

У ХVІІ ст. ці землі належали Запорізькій Січі. Назва селища Покровське пов’язана з пам’яттю прославленого сина українського народу — кошового отамана війська запорізького — Івана Дмитровича Сірка. У вересні 1673 р. Іван Сірко зустрівся на Муравському шляху з великим загоном татар та розгромив їх. Ця битва відбувалася в районі Покровського в день Покрови Пресвятої Богородиці. На знак пам’яті про цю перемогу слободу назвали Покровською.

Неподалік від історичних місць [1], де відбулася битва і колись стояв кошем легендарний Сірко, знаходився Пісчаний брід через річку Вовчу, яким часто користувалися козаки. Нині тут гребля.
Поряд проходив Залізний шлях, що був відгалуженням Чумацького шляху. Театралізоване дійство «Козацькі забави» знайомить учасників маршруту з козацьким побутом. За бажанням можна скуштувати козацький куліш.

Переїзд до балки Мечетна. Балка Мечетна починається біля села Орли, проходить через село Мечетна, північніше селища Покровське, іде селом Левадне. В минулому столітті поблизу нинішньої залізничної станції Мечетна ще знаходилися руїни старої мечеті. Відомо ж, що в давнину у цій місцевості мешкали татари. З ранньої весни до пізньої осені балка квітує і буяє різнотрав’ям. Деякі з рослин — рідкісні.

Відвідування кінно-спортивної школи. Покровщина славиться здобутками з кінного спорту. Кінно-спортивна школа у Покровському бере свій початок ще з 1970 року з секції, яка була створена при колгоспі «Перемога». ЇЇ вихованці неодноразово ставали чемпіонами області, України, Європи з кінного спорту.

Переїзд до села Левадного. Милує око тополиний гай — Ярина, який є частиною Старокасьянівського заказника. Яринами в давнину в Україні називали тополі. Унікальність цього тополиного гаю є те, що він виріс на глибоких тутешніх пісках.

У давнину, після заснування Покровського, великих збитків тутешнім поселенцям завдавали кочуючі дюни пісків. Одного разу тривалий час дув сильний східний вітер. Він підняв у небо цілі хмари піску. Вітер мав таку силу, що піском перемело річку Вовчу. Вода вийшла з берегів і залила низини. Потім завезли саджанці шелюгу, які були висаджені на пісках. Водночас між селами Чорненкове й Левадне було закладено урочище, яке назвали Яриною.

Садиба приватного підприємця Р.І. Стефурака. Талановитими руками Романа Івановича в його обійсті створено чудові умови для комфортного перебування і повноцінного активного відпочинку в тому числі і сімей з дітьми. Створено умови для занять фізкультурою, спортом, спортивними іграми, плаванням, загартуванням, в будь яку пору року. На подвір’ї розташовані альтанки для відпочинку, спілкування, є місця для ігор, прогулянок. Є майданчики для гри у футбол, волейбол, теніс. Є відкрита тераса з навісом і спортивними матами для занять вільною боротьбою,  аеробікою, гімнастикою, в тому числі і для дітей під наглядом інструктора. Справжньою родзинкою бази Стефурака є штучна водойма, яка не тільки прикрашає подвір’я і пом’якшує мікроклімат, але активно використовується для плавання влітку і як ковзанярський каток взимку.

Переїзд до смт Покровського. Вечеря в Кавовому дворику Стефурака. Заселення у мотелі.

переглядів: 1,900