Вчора в Літературній вітальні, що працює в Просторі соціальної адаптації ми відзначили важливу культурну дату — 154 річницю від дня народження великої поетеси, письменниці, драматургині, перекладачки та громадської діячки Лесі Українки. Її творчість стала не лише безцінною спадщиною української та європейської літератури, а й потужним джерелом натхнення для кожного українця.
Леся Українка була не лише великим митцем, але й символом незламної волі та стійкості. Її поезія – стала гімном боротьби за свободу і гідність, які сьогодні набувають ще більшої актуальності та значущості, особливо в часи важкої боротьби за нашу незалежність. Літературно-музичний вечір «Любов може бути чудовою поемою» був присвячений коханню в житті Лесі Українки. Творчість будь-якого поета чи прозаїка – це й історія його кохання, зрад, інтриг і пристрастей. Такі історії не схожі між собою, кожна має свою родзинку та особливе значення, і в тому, мабуть, головна принада любові.
Здається, вона народилася для щастя, адже Бог дав їй стільки талантів, але життєвий шлях виявився важким, тернистим, переповненим фізичного болю, душевних мук і нещасливого кохання… Щастя Лесі в тому, що найрідніші люди завжди підтримували її, піклувалися про неї. Тридцять років вона боролося із невиліковною хворобою, і рідні люди, як могли, полегшували її страждання. Але жоден з них не міг захистити Лесю від неї самої, від її кохання. Вона любила щиро, віддано. «Я не завжди тямлю, за що і через що я кого люблю… Не знаю і, скажу правду, знати не домагаюсь. Люблю і вже. Любов абсолютної справедливості не знає, але в тім її вища справедливість…» Леся Українка. Присутні переглянули коротке біографічне відео. В супроводі мультимедійної презентації бібліотекарі Л. Таращук і О. Котенко розповіли про чоловіків в житті поетеси. Демонструвалися кліпи пісень на вірші Лесі Українки. По закінченню, за чаюванням ділилися враженнями, думками.



Переглянути публікацію на фейсбук
переглядів: 39