Холодні зимові дні. Ми в очікуванні Святок – святих, величних та чарівних і, водночас, святково-барвистих зимових днів грудня – початку січня. Зима ще на мороз та хурделицю, а сонце вже потроху на весну. Старе і молоде, підсумок і початок, а між ними – опроміненні новим сонцем зернятка Святок. Різдво – одне з найвеличніших зимових свят, яким, власне, й починається рік. І з цим шанованим християнським святом, сповненим радості та щастя, пов’язують народження Ісуса Христа у Віфлеємі. Різдво дивовижне свято не схоже на інші. Навіть сама атмосфера в бібліотеці змінюється – Різдвяні прикраси, запашний аромат свіжих книжок, кави, тепло та затишок у кожному куточку. А бібліотекарі, які завжди готові допомогти з вибором чи порадити чудову історію, тепер ще більше заглиблюються у атмосферу свята, діляться різдвяними рекомендаціями та організовують цікаві заходи для читачів будь-якого віку. Для відвідувачів на абонементі для створення святкової атмосфери і настрою руками бібліотекарів створено інсталяцію «Зимовий будиночок», з віконець якого блимають чарівні вогники, а на ганку будиночка між ялинок для читачів підбірка книг на різдвяну тематику.
В дозвіллевій зоні бібліотечного коворкінгу, прикрашеній різдвяною інсталяцією – каміном, ялинкою та іншими атрибутами свята, відбулося святкова зустріч учасників Літературної вітальні, яка працює при Просторі соціальної адаптації Покровського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) «Нова радість стала!». Тема заходу : Різдво в українській поезії. Звучали колядки як старовинні, так і нові, в яких проходить вічна тема зірки Вифлеємської, різдвяної ночі, і величних моментів єднання людини з Богом, родинного затишку, а наш час відобразився в народній різдвяній творчості реаліями боротьби з пекельним ворогом за життя, добро, майбутнє. («Там во Бахмуті», «Колядка» Ігоря Целипа, «Сумний святий вечір»). Також йшла розмова про різдвяні мотиви в творчості українських поетів від класиків до сучасних митців. Лунали вірші І.Франка, Б.-І. Антонича, Б. Лепкого, Л. Костенко, І. Малковича, М. Вінграновського, Н. Куфко, Н. Гаврилюк…. А вірші О. Ірванця «Ірод надалі бомбить без упину Назарет і Вифлеєм», та С. Жадана «Це ось наше місто – стоїть на сході країни», «Прифронтове місто напередодні Різдва» вразили і обговорювалися присутніми. У просторі війни і зламаних доль знаходиться місце для любові і радості, життя триватиме навіть у місті, побіля якого звучать гармати.
Дякуємо захисникам України за можливість жити, працювати, навчатись, мріяти, любити, посміхатись, радіти святу, будувати плани… Мріємо, щоб кожен захисник з перемогою якнайшвидше повернувся до рідного дому живим і неушкодженим.
Перегляд публікації на фейсбуці
переглядів: 44