«Письменники, короновані словом»

Новини

Сучасна українська проза динамічно розвивається та рясніє яскравими іменами, які достойно представляють нашу літературу. Центральне місце в сучасному літературному процесі займає проза. Значно розширився її жанровий діапазон — насамперед це стосується жанрів масової літератури. Розвинулися детектив, трилер, еротична повість, містика. Сучасна література — живий процес, складний і різноманітний. Важливо, що в цьому процесі, попри різноманітність, зберігається духовна спадкоємність кількох поколінь та підтримується мінний зв’язок із національною культурною традицією.

Нові майстри слова орієнтуються на нестандартні сюжети, життєстверджуючих персонажів та карколомні пригоди. Для бібліотек популяризація української літератури — це звичайна традиційна робота, яка проводиться постійно. Сучасні українські автори та їх твори стали набагато цікавішими і ми настійливо пропонуємо вам звернути на них свою увагу та відкрити для себе нові імена.

«Читаємо разом» — таку назву має регіональний проект ініційований громадською організацією «Дніпропетровська бібліотечна асоціація» та КЗК «Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія», мета якою — популяризація сучасної української літератури, стимулювання мешканців Дніпропетровщини до формування читацької грамотності, набуття навичок читання як щоденної практики, сприяння розвитку критичного мислення.

Проектом передбачено знайомитися з творчістю майстрів слова, що здобули визнання, мають нагороди, а також багатий літературний доробок. Протягом дії проекту вже більш як 10 років проводиться регіональна кампанія «Письменники, короновані словом» у межах ознайомлення з творчістю популярних українських письменників.

Бібліотеки Покровської громади теж беруть участь у залученні своїх користувачів до читання кращих художніх творів сучасних українських письменників.

У рамках регіонального проєкту — 2024 «Письменники, короновані словом» передбачено ознайомитися з творчістю письменників, що здобули визнання, мають нагороди, а також багатий літературний доробок. Для одночасного читання протягом року пропонуються такі автори:

Любко Дереш — (повне ім’я: Любомир Андрійович Дереш) сучасний український письменник. Головні герої його творів — підлітки та цікаві історії з їхнього життя. Автор намагається правдиво показати життя героїв, тому у творах використовує розповсюджений сучасний сленг та лайливі слова.

Марія Матіос — (повне ім’я: Марія Василівна Матіос) українська письменниця та політична діячка. Переможниця численних літературних премій, зокрема Шевченківської премії з літератури (2005), Коронації слова (2007) та Книги року BBC (2008). Народна депутатка України VII і VIII скликання.

Надія Гуменюк — (повне ім’я: Надія Павлівна Гуменюк) українська письменниця, прозаїкиня, публіцистка, членкиня Національної спілки письменників України, заслужений журналіст України, лауреат премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки та інших літературних премій. Дружина відомого волинського письменника Володимира Лиса.

Юрій Винничук — (повне ім’я: Юрій Павлович Винничук) український письменник, журналіст, редактор. Член Українського ПЕН та віце-президент Асоціації українських письменників.

переглядів: 102 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *