Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!

Новини

«Пам’ятай про жертв Голодомору. Підтримуй тих, хто бореться за Україну».
(до 90-х роковин Голодомору 1932-1933 років)

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. У 2023-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 25 листопада і проходить під гаслом «Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!».

Цього року ми вдруге вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни, яка супроводжується геноцидними діями Росії проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива, ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.

У 1932–1933 роках комуністичний тоталітарний режим вчинив злочин геноциду проти Українського народу. Сьогодні його спадкоємець – рашистський режим прагне знову вчинити на українській землі геноцид.

Метою злочину було знищення українського народу як національної групи. Комуністичний тоталітарний режим через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл і цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресій проти незгодних створив для українців умови, не сумісні із життям. Тобто розрахунок був на фізичне знищення нашої нації.

Через 90 років після Голодомору-геноциду росіяни знову застосовують проти українців методи геноциду, щоб знищити нашу ідентичність, культуру, мову – знищити українську націю як таку. Для цього окупанти масово вбивають і депортують українців, руйнують міста. І в 1932–1933 роках, і нині Росія намагається зламати волю українців до спротиву, кидає проти нас весь свій терористичний арсенал.

Наша сила в єдності українського народу, незламності духу української нації. Віримо в перемогу і єднаймося в боротьбі за нашу незалежність.

25 листопада о 16-й годині Україна схилить голови у загальнонаціональній хвилині мовчання. Приєднайтеся до акції «Запали свічку пам’яті – поділись теплом з захисником». Символом акції стала окопна свічка, адже живий вогонь – це символ пам’яті, це тепло, це надія. У цей день запаліть свічку пам’яті за вбитими голодом. Передайте тепло, станьте поряд із тими, хто нині бореться, аби більше цього ніколи не сталось.

До Дня пам’яті жертв Голодоморів в бібліотеці розгорнута книжково-ілюстративна виставка «Голод і мор. Пам’ять поколінь», біля якої для відвідувачів проводяться бесіди «Землі моєї скорботні роки», «Холодний подих згаслої свічки» та інформаційні повідомлення «Запали свічку пам’яті – поділись теплом з захисником».

переглядів: 295 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *