«Комунікації в релокації»

Новини

З початком війни колектив КЗК «Покровська бібліотека» продовжував виконувати своє основне завдання – надання всебічних послуг користувачам. Більше людей почали приходити до бібліотеки не просто отримати інформацію, книги, а і по підтримку. Вже в перші дні війни соціальна функція бібліотеки стала такою ж важливою, як і всі інші.

Особливо це стосується тих, хто був змушений переїхати та втратив свою домівку або й когось із близьких. Вони потребують комунікації, тож приходять до бібліотеки і по книги і по допомогу

Наша бібліотека, активно долучилися до роботи з ВПО, ставши багатофункціональними, доступними майданчиками для роботи, спілкування, творчості та відпочинку. Цьому сприяє участь бібліотеки у проектах, співпраця з партнерами.

Однією з найпопулярніших нових послуг бібліотеки стали послуги нашого мейкер-простору, обладнаного швейною машиною, праскою з парогенератором та деяким приладдям для шиття. Цей простір було створено для користувачів, які могли скористатися обладнанням для власних потреб, навчання, творчості.

Фахова швачка безоплатно надає якісні послуги дрібного ремонту одягу, підгонку речей по розміру, тощо, для внутрішньо-переміщених осіб.

В межах проекту «Комунікації в релокації», який реалізується Громадською організацією «Правополіс» (Безпечний хаб “ПравоPolice”) завдяки підтримці Уряду Канади в рамках проєкту «Голос жінок і лідерство – Україна», що впроваджується Український Жіночий Фонд / UkrainianWomen’sFund в бібліотеці відкрито нові локації «MAKERSPACE в бібліотеці» або «Швейна майстерня» та чудовий дитячий майданчик.

Завдяки проекту «Комунікації в релокації» бібліотека значно розширила сервісні послуги, отримавши чудове обладнання, зокрема швейну машина Jack, п’ятинитковий оверлок Jack, стіл закрійний, стелаж, манекен жіночий, ширму, дзеркало, дошку прасувальну. ВПО, жителі громади, вже оцінили можливості нового обладнання.

Дитяча локація обладнана різнокольоровими дитячими меблями, килимом допомагають створити святкову та разом з тим затишну атмосферу де на діток чекають настільні ігри, дитячі книги, розмальовки, іграшки, фарби, олівці. Діти, які відвідують бібліотеку з батьками можуть бавитися на дитячому майданчику поки батьки працюють в коворкінгу, вибирають книги або беруть участь в бібліотечних заходах.

В рамках проекту проведено ряд цікавих навчальних заходів, зустрічей, зокрема тренінги «Екодружність завжди на часі», «Інтернет-шахрайство: убезпечити себе та родину», «Запобігання конфліктам: стереотипізація мислення». Запроваджено регулярні майстер-класи з рукоділля та курси навчання крою та шиття на базі «Швейної майстерні». Наша бібліотека дуже вдячна коодинаторці з гендерної стратегії та розвитку ГО «Правополіс» Наталії Корчак за її надзвичайну щирість і відданість, професійний підхід до справи, комунікабельність. Нас вразило, як пані Наталя розуміється у своїй роботі, як фахово вона проводила навчання по проєктній діяльності і організовувала тренінги. Нам дуже приємно, що ми стали справжніми друзями з ГО «Правополіс» в особі пані Наталії Корчак.

переглядів: 630 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *