Твори, які вчать цінувати життя

Новини

До 125 річчя від дня народження Еріха Марії Ремарка, 
одного з найбільш популярних німецьких письменників.

22 червня 1898 року народився Еріх Марія Ремарк — визначний німецький письменник. Він є і залишається одним з ключових письменників XX століття, видатний представник «втраченого покоління». На книжках цього автора, без перебільшення, виросло чимало поколінь читачів. Це була незвичайна людина. Незалежність, терпимість, почуття гумору, — ці риси характеру Ремарк вважав визначальними.

Пізнавши гіркоту війни, безвихідь життя повоєнних емігрантів і тяжкість звичайної праці, Ремарк не зламався і вміло реалізував увесь набутий досвід у романах.

Абсурдність війни, страх самотності, пошуки себе, жага спокою та простого щастя, дружба, творчість, кохання — теми творів письменника, який вже друге століття залишається улюбленцем мільйонів читачів по всьому світу. Книги Еріха Марії Ремарка справедливо вважаються найкращими творами минулого століття.

Книги Ремарка: вони добре відомі. Написав 15 романів. Романи «На Західному фронті без змін», «Повернення», «Три товариші», «Тріумфальна арка», «Час жити і час помирати», «Чорний обеліск», «Життя в позичку» та інші, багато разів видавалися різними мовами, зокрема й українською. У Ремарка багато чудових (і нерідко трагічних) жіночих образів. Ремарк був відомий не тільки як чудовий письменник, а й як підкорювач жіночих сердець. Серед його дружин і подруг були Грета Гарбо, Марлен Дітріх, Полетт Годдар, Наталі Палей.

Упродовж усього свого життя письменник залишався вірним обраній темі — боротьбі людини із зовнішніми обставинами. Тексти Ремарка, попри їхню трагічність, просякнутість війною, вчать цінувати життя. А ще вони надзвичайно добре написані, завдяки чому їх можна просто «розбирати» на цитати. І якщо сьогодні нам важливо пам’ятати, що «кожен солдат залишається жити тільки завдяки тисячам різних випадковостей» і те, що «ніколи ще життя не було таке коштовне, як сьогодні… коли воно так мало коштує», то, сподіватимемося, скоро ми зможемо звернути увагу й на ті моменти, що стосуються життя без війни.

переглядів: 614 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *