Ресурси для досконалого опанування рідної мови онлайн

Новини

Ще донедавна вивчення та вдосконалення української мови онлайн самостійно і безкоштовно здавалося чимось зі сфери фантастики. Однак крига скресла, і тепер, на щастя, ми маємо досить розмаїтий вибір ресурсів для досконалого опанування рідної мови.

Інтернет-ресурси дають змогу навчатися коли, де і як вам зручно. Не потрібно нікуди їхати, підлаштовуватися під чиїсь графіки, ви самі обираєте, о котрій у вас сьогодні уроки та яка форма викладу матеріалу вам підходить найбільше.

Відео, аудіо, ігри, мобільні додатки, тести, картки, тренажери, вправи та багато іншого ― обирайте на свій смак, яким саме чином ви найкраще засвоюєте інформацію.

Усі матеріали для навчання є в постійному доступі, ви можете знову й знову їх вивчати, щоб запам’ятати найскладніші для вас моменти та розібратися детальніше з другої, третьої, якої завгодно спроби.

Звісно, бувають і платні освітні онлайн-платформи та курси. Проте у вас є чудовий вибір безкоштовних ресурсів для вивчення мови, про які ми й поговоримо далі.

«Лайфхаки з української мови», або Українська мова для дорослих і школярів

Цей онлайн курс ― спільна розробка EdEra та Освіторії. Він складається з 5 модулів, що налічують 16 тем, і триває загалом 5 тижнів по 4 години на тиждень. Лектором курсу є кандидат філологічних наук і вчитель української мови та літератури у столичній Новопечерській школі Ігор Хворостяний. Саме він відкриватиме для вас фонетику, орфографію, морфологію, синтаксис і стилістику української мови. Форма подачі матеріалу – відео з лайфхаками. Сумлінним студентам, які прислухаються до всіх корисних порад, обіцяють не лише комплексне знання мови, а й майстерність мовленнєвої комунікації. Також цей курс ― хороший помічник для учнів старших класів, які хочуть успішно здати ЗНО. Кожен урок-лайфхак супроводжується робочими аркушами з завданнями для перевірки засвоєння знань і тестами. І навіть конспект писати не потрібно: за вас це вже зробили. Зручний та доступний інтерактивний конспект лекцій завжди напохваті за посиланням. Для тренування вимови пропонується чимало скоромовок. А для кращого запам’ятовування правил використано мнемонічні підказки. Наприклад, всі шиплячі звуки української мови заховалися у словосполучення «ще їжджу». Тож навчатися буде цікаво.

«Є-Мова»: українська мова для початківців і не лише

Ресурс «Є-мова» позиціює себе як єдину комплексну онлайн платформу, яка також має навчальні офлайн-курси у 25 містах України. Це добре відомі “Безкоштовні курси української мови”, що залучають до навчання найкращих філологів країни та мають напрацьовані дієві методи викладання української російськомовним. Онлайн-платформа також передусім орієнтована саме на українців, що розмовляють російською мовою. Для початку навчання потрібно зареєструватися і пройти тестування, що визначає рівень володіння українською. Відповідно до встановленого рівня учасник курсу отримує навчальні матеріали: відео, тексти, практичні заняття. Опісля проходження курсу можна отримати офіційний сертифікат із зазначенням рівня.

Експрес-уроки української від Олександра Авраменка

Олександр Авраменко – не лише викладач Київського університету ім. Бориса Грінченка та автор підручників з української мови, а й, мабуть, найвідоміший учитель української мови в нашій країні. Усе це завдяки коротким і цікавим «експрес-урокам української», які він регулярно проводить у межах «Сніданку з 1+1». Олександр із задоволенням відповідає на непрості запитання глядачів, допомагає розібратися з нюансами слововжитку, боротися з русизмами у мові, запам’ятовувати наголоси та нові прислів’я і приказки, підбирати правильні закінчення та ще багато-багато іншого. Уроки від Авраменка схожі на вишукані десерти для справжніх гурманів української. І назбиралося таких «смаколиків» вже близько трьох сотень.

Вправи для вивчення української мови від «Тренажера з правопису української мови»

Надзвичайно зручний ресурс для вивчення та засвоєння мови з великою кількістю завдань для самоперевірки. Всі правила супроводжуються відеоуроками, а також численними онлайн-вправами. Якщо у вас виникають складнощі з вибором правильного варіанта, можна натиснути кнопку «Підказка», і вам одразу запропонують відповідне правило. Кількість спроб необмежена. Крім того, постійно додаються нові завдання. Також на сайті можна знайти вправи за книжкою Бориса Антоненка-Давидовича «Як ми говоримо», підготовлені за порадами, які сам автор виклав у своїй праці.

переглядів: 1,063 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *