Письменники, короновані словом

Новини

Найкраще реальне життя країни презентує сучасна культура і передовсім — література. Наразі українці масово відмовляються від російської мови, а світ бойкотує кіно, театр, телепрограми країни-окупанта. Натомість зростає інтерес до всього українського.

Пожвавлення літературного процесу в нашій країні сприяло формуванню потужної та цікавої сучасної української літератури, яка може задовольнити читацькі смаки будь-якої аудиторії. Для бібліотек популяризація української літератури — це звичайна традиційна робота, яка проводиться постійно.

 «Читаємо разом» — таку назву має регіональний проект ініційований громадською організацією «Дніпропетровська бібліотечна асоціація» та КЗК «Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія», мета якою — популяризація сучасної української літератури.

Проектом передбачено знайомитися з творчістю майстрів слова, що здобули визнання, мають нагороди, а також багатий літературний доробок.

Протягом дії проекту вже більш як 10 років проводиться регіональна кампанія «Письменники, короновані словом» у межах ознайомлення з творчістю популярних українських письменників.

Бібліотеки Покровської громади теж беруть участь у залученні своїх користувачів до читання кращих художніх творів сучасних українських письменників.

У 2023 році для одночасного читання пропонуються книги таких авторів:

Макс Кідрук — письменник, радіоведучий і популяризатор науки. Автор проєкту «Теорія неймовірності» на Українському радіо. Кідрук став відкривачем кількох нових для української літератури жанрів: тревелог та технотрилер. Твори перекладено польською, німецькою, чеською та угорською мовами.

Дара Корній (справжнє ім’я — Мирослава Іванівна Замойська) — українська письменниця, яка працює у жанрі фентезі. Неодноразово перемагала в конкурсі «Коронація слова».

Наталія Гурницька — одна з найпопулярніших письменниць сучасної української літератури. Пише переважно в жанрі жіночого роману.

Ірен Роздобудько — українська письменниця, ілюстраторка та сценаристка, викладач кінодраматургії, одна з найуспішніших та найтитулованіших авторок України. Зараз є авторкою майже сорока романів та дитячих книжок, які стали бестселерами, були екранізовані. Авторка кіносценаріїв багатьох успішних фільмів та міні-серіалів

Сергій Жадан — український поет, прозаїк, перекладач, есеїст. Письменник — одна з найчільніших постатей сучасного літературного процесу. Сергій Жадан належить до когорти українських авторів, яких найчастіше перекладають за кордоном — його твори можна почитати тридцятьма мовами. Літературні твори Сергія Жадана відзначені багатьма національними та міжнародними нагородами. Жадан активно долучається до організації фестивалів та інших культурних подій, є учасником мультимедійних мистецьких процесів..

Володимир Лис — український прозаїк, драматург, журналіст, якого називають народним письменником. Переможець Коронації слова і Гранд-Коронації, інших літературних конкурсів. Автор численних романів, повістей, радіоп’єс і п’єс для театру, новел і есеїв. За сагою Століття Якова (2016), названою Найкращим романом десятиріччя знято серіал. Запрошуємо до бібліотеки де можна взяти книги цих та інших українських письменників.

переглядів: 785 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *