День Соборності України. Разом до перемоги!

Новини

День 22 січня 1919 року увійшов до національного календаря, як велике державне свято – День Соборності України. Саме тоді на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління українських патріотів: на волелюбному зібранні було урочисто проголошено злуку Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки.

Об’єднавча акція 1919 року залишила глибинний слід в історичній пам’яті українців. Сьогодні українцям знову приходиться боротися за свою єдність, захищати цілісність і суверенітет рідної країни.

Саме цій знаменній події і була присвячена патріотична година «Наша сила в єдності». На заході були присутні працівники Покровського сектору філії Державної установи «Центр апробації у Дніпропетровській області», відвідувачі бібліотеки. Розповідь ведучої Ольги Іванівни Котенко супроводжували пісні і мультимедійна презентація.

Акцентувалась увага на історичних фактах, що передували злуці, на об’єднавчому русі, який наприкінці 1918- початку 1919 року охопив майже всю Україну.

Ідея соборності була й залишається базовою національною цінністю українців. А нині вона є передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії. Сьогодні соборність для України означає деокупацію всіх територій, захоплених ворогом, відновлення єдності з Донеччиною, Луганщиною та Кримом Соборність передбачає не лише пам’ять про спільне минуле, а й потребує згуртованої співпраці заради майбутнього. Коли ми, люди з різних регіонів країни, разом працюємо, створюємо знакове й важливе, боремося з окупантами щоби жити у вільній незалежній Україні.

Радянська та російська пропаганди завжди нав’язували переконання, що українці діляться на «східняків» і «западенців». Проте в сучасному спротиві російській агресії ми довели свою згуртованість і спільне прагнення жити у вільній державі, яка сама визначає своє майбутнє. І прагнення Московії сьогодні знищити українську державність, присвоїти частину окупованих наших земель зазнає поразки, бо ми українці залишаємося монолітними в боротьбі проти ворога.

Україна сьогодні бореться за свою незалежність. Тому соборність залишається на порядку денному національних завдань. Ми віримо – цілісність держави буде повністю відновлена обов’язково після того, як Україна звільнить усі території, захоплені ворогом. Соборність – мета Перемоги.

Цьогорічне відзначення Дня Соборності України проходить під гаслом «Україна соборна. Разом до Перемоги!».

Переглянути фото на фейсбуці

Буклет до Дня Соборності України

переглядів: 400 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *