Вільні творити майбутнє

Новини

День Гідності та Свободи було встановлено указом президента від 13 листопада 2014 року.

День Гідності та Свободи можна назвати наступником Дня Свободи, який відзначали 22 листопада з 2005 по 2011 рік на честь Помаранчевої революції.

Революція гідності — наймасштабніший протест українців за часів сучасної історії. Внаслідок злочинного насильства влади проти громадян мирний протест перетворився на революційний рух, який призвів до корінних політичних змін, і в першу чергу змін у свідомості українців. Спротив режиму тривав більше трьох місяців, до нього активно долучились мільйони людей по всій Україні та тисячі за її межами.

«Ми – не раби, і ніколи ними не будемо. Ми з гідністю маємо нести нашу культуру та традицію. Нас не можна вбивати, обкрадати та обманювати. Ми – єдина нація. Наш шлях – до європейських цінностей», – такі гасла Революції гідності. Це прагнення жити за європейськими стандартами.

Відстоювання гідності та свободи коштувало багатьох життів українських патріотів: 106 людей були вбиті і створивши нову трагічну сторінку в нашій історії — Небесна Сотня ,понад 2 тис. поранені.

А навесні 2014 року розпочалася військова агресія Росії, яка супроводжувалася окупацією Криму та окремих територій Донецької та Луганської областей. Цьогоріч День Гідності та Свободи відзначається на тлі повномасштабного вторгнення рф, яке розпочалося 24 лютого. Україна знову бореться за свою свободу та незалежність, захищаючись від агресора. Наразі Україна живе в умовах повномасштабного вторгнення Росії, яка під прикриттям міфічних «демілітаризації та денацифікації» прагне позбавити українців свободи та права самим обирати своє майбутнє, змусивши повернутися до колоніального минулого, від якого наша країна відмовилася. Українці продемонстрували прагнення жити у незалежній та вільній країні у двох революціях і доводять його зараз.

До Дня Гідності і Свободи в бібліотеці оформлено книжково-ілюстративну виставку «Вільні творити майбутнє», біля якої протягом дня для відвідувачів бібліотеки проводилося міні-презентації книг, представлених на виставці «Майдан: сторінки живої історії».

Революція Гідності завжди буде в пам‘яті українців, а наші серце завжди вдячними тим хто заклав шлях до української України.

переглядів: 474 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *