Василь Шкляр – батько українського бестселера

Новини Списки літератури

Василь Миколайович Шкляр один з найвідоміших сучасних українських письменників. Його біографія сповнена пригод і романтики – їх письменник переносить і на сторінки своїх книг… Популярність як письменника прийшла з виходом роману «Ключ», який зібрав низку нагород. Це був перший твір автора після тривалої паузи – з 1990 року. Сам Шкляр пояснює цю паузу так: «Далася взнаки різка зміна епох». Роман неодноразово був виданий в Україні та перекладений шведською, російською, вірменською мовами.

Український прозаїк, автор численних бестселерів Василь Шкляр відомий своїми патріотично-звитяжними романами історичної тематики.

Особливий резонанс викликав роман Шкляра «Чорний ворон». Він вийшов наприкінці 2009 року. Роман відтворює одну з найдраматичніших і найбільш замовчуваних сторінок української історії – боротьбу українських повстанців проти окупаційної влади у 1920-х роках. Автор писав цей роман тринадцять років. Книга містить велику кількість документів: донесення, інформаційні зведення, накази, звіти, шифрограми, які дають можливість читачу переконатися у правдивості подій, що описані у романі.

Його герої – незмінні борці за українську незалежність, щирі патріоти, готові покласти голову за свою країну. Всі книжки мають дещо пригодницький характер, де майже немає любовної лінії. Магія романів письменника в тому, що прочитуються вони дуже швидко, за один-два вечори, але герої його книг у пам’яті читачів залишаються назавжди.

Шкляр, В. Троща – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 412 с.

«Троща» — роман про УПА, про перемогу людини над обставинами і над собою. Сам автор каже, що книга написана для того, аби показати світові, що українці не змирилися з режимом, і продовжують боротьбу, як і раніше. Для головного героя, вояка УПА, війна вже минула, проте боротьба не забулася. Та раптом він бачить на цвинтарі недавню могилу свого бойового товариша, і спогади наринають на нього з новою силою. «Свої» і «чужі», дружба та розбрат, кохання і зрада, помилування й помста, свобода й неволя… Перед його очима знов розгортаються бої та тривають допити, постають обличчя різних людей, та ніяк не з’являється личина зрадника…

Шкляр, В. Чорний Ворон. Залишенець. – 4-е вид. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2018. – 432 с.

Історичний твір охоплює події між 1920 і 1924–1925 роками, від часів, коли Національна боротьба проти окупанта була в розпалі, та до її поступового згасання під навалою червоної орди зі Сходу. На початку твору читач бачить, здавалося б, непов’язані між собою сцени, які поступово з примхи долі поєднуються в одну лінію. В центрі подій – повстанський отаман Чорний Ворон, який є історичною особою і згадується не в одному творі. Тут є все: патріотизм, самопожертва, відвага, любов і зрада. В подібні часи люди знаходяться на межі своїх можливостей. Тому в них проявляється все найкраще стосовно друзів і все найгірше до ворогів. Питання власного виживання та виживання всієї нації стоїть дуже гостро. «Воля України, або смерть» – гасло холодноярців ніколи як сьогодні стає актуальним.

Шкляр, В. Ключ. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 253 с.

Гостросюжетний роман із ознаками трилера та детектива. В центрі уваги опиняється журналіст і філолог Андрій Крайній. Він працює дуже близько до політики — пише програми для нових і старих політичних партій. Якось пошуки квартири для оренди приводять Андрія на вулицю Рогнідинську, де незнайомий чоловік пропонує орендувати таку собі квартиру номер 13. Після угоди цей чоловік безслідно зникає, а Андрій залишається сам у чужій квартирі. Сюжет побудовано як історію пошуків ключа. Ключів потрібно знайти два. Перший: ключ до загадки дивної квартири. Другий – до серця коханої жінки Сани, з котрою Андрій познайомився під час розслідування.

Шкляр, В. Маруся. – 2-ге вид. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. – 2016 с

У романі події розгортаються під час національно-визвольних змагань українців 1917–1920 років. Письменникові вдалося у справді художній формі зобразити і наші трагічні події, і наш незламний український характер, і наше болюче вміння відроджуватися з попелу. Головною сюжетною лінією є родинна історія поліських учителів Соколовських, які всі як один стали на оборону зовсім молодої незалежної української держави. Їхнє родинне гасло: «Будемо тримати Україну» було актуальне тоді і, як ніколи, актуальне тепер. І от по загибелі братів зброю бере до рук наймолодша з родини – шістнадцятилітня Маруся. Смілива і мудра, жорстка, а часом – і жорстока, – Маруся розуміє, що з ворогом, який прийшов на твою землю і воює не так із озброєними захисниками, як з усім народом – інакше не можна. Треба «тримати Україну». І вона тримає її до останньої можливості.

Шкляр В. Характерник : роман. – Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2020. – 300 с.

Роман присвячено великому отаманові Війська Запорозького Іванові Сірку. Автор одночасно вводить декілька сюжетних ліній: боротьба України з Московією, правління Сірка та долі його прибічників-характерників, починаючи від навчання і до першого кохання. В процесі читання стає зрозуміло, яку величезну роботу здійснив письменник. Адже у творі присутні не просто історичні особи та події, покладені на художні сюжетні лінії. Тут є багато посилань на справжні архівні дані, на основі яких Василь Шкляр будує хронологію подій, висвітлює їхню правдивість, прізвища, взаємини між дійовими особами тощо. У кожному реченні відчувається, як автор пишається нашою історією і як прагне передати це відчуття читачам. Текст наповнений неймовірною атмосферою козацтва, магії та нестримного бажання незалежності.

Шкляр В. Самотній вовк : роман. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 224 с.

Найдинамічніший роман Василя Шкляра, написаний на основі реальних подій. Українець, вояк Французького іноземного легіону, отримує надважливе завдання — вивезти з окупованої Чечні дочку генерала, на яку полюють російські спецслужби. Воїн-одинак розпочинає вкрай небезпечний двобій з московськими людоловами. Образ головного героя, його діалоги, його роздуми, його почуття гумору, його минуле, про яке він пригадує весь час, паралельно до розвитку головної історії в теперішньому – це все настільки зі смаком зібрано і подано автором читачеві – що той не просто читає книжку – він її проживає

переглядів: 498 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *