Підсумки конкурсу «Історія однієї світлини»

Новини

Щорічний літературний конкурс, який проводиться на Покровщині за ініціативи Покровського поетичного клубу «Ліра», КЗК «Покровська бібліотека» та підтримки відділу культури, туризму, національностей та релігій виконавчого комітету Покровської селищної ради мав назву «Історія однієї світлини». До конкурсу запрошувалися всі бажаючі. Єдина умова – фотокартка мусить посісти важливе місце у сюжеті конкурсного твору і бути відповідною.

Для оцінювання конкурсних творів було сформовано незалежне журі, яке цього року очолив знаний майстер літературного слова Олексій Павлович Гасенко. До складу журі ввійшли журналістка газети «Покровський край» Людмила Андріївна Федоренко, заступник директора з виховної роботи Покровської гімназії № 2, покровська поетеса Яна Віталіївна Сілецька-Васильєва, бібліограф КЗК «Покровська бібліотека» Лариса Вікторівна Таращук, працівник газети «Покровський край» Інна Володимирівна Пазій.

Було дуже приємно читати роботи, які надійшли на конкурс. Кожен із конкурсантів вразив чарівністю та оригінальністю своєї поезії, своєї історії. Дякуємо, що ви окриляєте нас красою та силою вашого ліричного слова, ділитеся своїми особистими переживаннями.

На конкурс було подано 15 творчих робіт. Вікова категорія учасників широка, від 11 років до 60+. Роботи оцінювалися окремо в жанрі «Проза» і «Поезія».

На конкурс в жанрі «Проза» поступило 7 оповідань. Найменша учасниця літературного конкурсу учениця 5-В класу Покровського ліцею Марія Каліберда, якій виповнилося 11 років, надіслала щиру, душевну, сповнену тепла розповідь про свою прабабусю Марію Моїсеївну. Свою розповідь Марія поєднала з останньою світлиною прабабусі, яка прожила поважних 95 років. В оповіданні висловлені бажання дівчинки про мир на нашій землі, щоб всі люди жили довго-довго, щоби у кожної дитини були бабусі, дідусі і пра-пра-пра…щоби влітку завжди було до кого їхати на канікули. Звучить тверда віра в те, що Україна обов’язково буде вільно. Не зважаючи на те, що це твір дитини, він не губиться серед більш дорослих творів.

За участь у літературному конкурсі «Історія однієї світлини» Марії Каліберді присуджено спеціальну номінацію «Моя родина – моє коріння».

Робота учениці 9-Б класу Покровського ліцею Дар’ї Фінчук «Подвиг героя» розповідає про нашого земляка ветерана Другої світової війни, покровського довгожителя Василя Антоновича Шульгу. Оповідання Дар’ї Фінчук — це вдячна пам’ять поколінь герою, що здобував мир.

За участь у літературному конкурсі Дар’ї Фінчук, учениці 9-Б класу Покровського ліцею, присуджено спеціальну номінацію «За любов до рідного краю, його історії та людей».

Також привернули увагу журі наступні роботи:

  • публіцистична автобіографічна розповідь Наталії Дідович «Запах мами». В ній відчувається професійний підхід до написання і надзвичайна теплота щодо основної героїні твору – мами.
  • оповідання Ядвіги Сонячної «Зародження життя». Привернуло увагу журі несподіваністю та оригінальністю вибору теми та літературно-витончена подача загального фізиологічного процесу. Розповідь оригінальна, грамотна, несподівана. Браво!

Автори цих робіт нагороджуються Подякою за участь в літературному конкурсі «Історія однієї світлини».

Місця в літературному конкурсі «Історія однієї світлини» в жанрі «Проза» розподілилися наступним чином:

ІІІ місце посіла Валентина Литвиненко. Авторська розповідь «Як би ви, мамо, встали» Валентини Литвиненко сповнена і болю, і жалю, й любові. Розповідь про нелегку долю мільйонів остарбайтерів, яка судилася українцям під час Другої світової війни. Членам журі сподобався стиль написання тексту живий і зрозумілий.

ІІ місце посіла Наталія Макотер. Її робота «Як я побувала корифеєм українського театру» емоційний, легкий і веселий спогад про студентські роки. Авторка професійно застосовує гумор і самоіронію у своїй розповіді, що робить твір жвавим, цікавим і досить читабельним.

І місце посіла і стала переможницею конкурсу в жанрі «Проза» Надія Білозуб і її оповідання «Наша Розалія».

Члени журі були майже одноголосні у своєму оцінені роботи, виставили три найвищих бали. Сума набраних балів 48, і це найбільша кількість набраних балів в цьому жанрі. «Наша Розалія» це мила розповідь, яка є не тільки історією гарної світлини минулих літ, а й історією домашньої тварини – корови, котру вважали повноправним членом сім’ї. Легкий, настроєвий текст, гарна, добра, людяна розповідь, дуже образно написано, читається легко, з цікавістю.

В жанрі «Поезія» подано 8 робіт. Треба відзначити високий рівень всіх поетичних творів. Багато поезій отримали від журі однакову кількість балів, а переможці, взагалі, мають різницю в один бал.

«Люблю проводити свята» вірш під такою назвою на літературний конкурс надіслав здобувач освіти ВПУ-75 Дмитро Захаренко. Коротенький, але влучний, характерний вірш, в якому чітко указано на його улюблену справу. Вірш легкий, позитивний, образний. Сказано просто і гарно, поштовхом для написання вірша стала світлина, яка напряму відповідає умовам конкурсу.

За участь у літературному конкурсі Дмитру Захаренку присуджено спеціальну номінацію «Миттєвості радості».

Микола Корявець подав ліричний, дуже мелодійний вірш «Тане сніг».

Тетяна Котельнік легкий для читання і сприймання вірш «Світлина майстра» присвятила пам’яті Олексія Запарі.

Микола Різніченко лірично-філософський роздум «Ми поспішаєм, а пам’ять не прощає» присвятив своїм батькам, в якому через споглядання сімейних світлин переплелися спогади про рідних та оцінюється важливість життя взагалі.

Надія Дмитренко подала на конкурс фото не з власного альбому, а світлину з інтернету прокоментувавши її віршом «Мамо, де ти?». Авторка вдало вписала це фото в історію, відзеркаливши свою долю і свій біль на долю і біль дитини, зображеної на картинці з сьогодення.

Автори цих робіт нагороджуються Подякою за участь у літературному конкурсі «Історія однієї світлини» в жанрі «Поезія».

Місця в літературному конкурсі «Історія однієї світлини» в жанрі «Поезія» розподілилися наступним чином:

ІІІ місце посів вірш Валентини Чепурко «Пада дощ мов іржа». Чуттєвий насичений твір, в якому відчувається рука майстра. Високопрофесійно, по філософські грамотно, по-людськи болісно, по громадські патріотично розкрита тема сучасної війни.

ІІ місце посів вірш Валентини Щусь «Дві мами». Всі члени журі одноголосно відмітили відповідність вірша темі і умовам конкурсу. Написаний лірично, мелодійно, дуже світло і зворушливо передає подих родинного тепла.

І місце посів і став переможцем в жанрі «Поезія» вірш Миколи Бондаренка «Лагідний легіт старої світлини». Поезія Миколи Бондаренка відмічена всіма членами журі, як красивий, глибокий, досконалий твір, він отримав найвищий бал від кожного члену журі. В ньому панує слово! Зміст, форма, зв’язок із фото, стовідсоткове попадання щодо умов літературного конкурсу. В душі також зароджується лагідний легіт – бо наша громада має таких майстрів українського слова.

Вітаємо всіх учасників, які приєдналися до конкурсу, надіслали свої творчі роботи, ми дякуємо всім вам за творчий вклад. Ви всі великі молодці! Дуже приємно бачити, як в нашій громаді багато здібних, творчих, талановитих людей.

Будемо раді бачити учасників літературного конкурсу на урочистостях з нагоди підведення підсумків конкурсу. Плануємо до кінця цього року також випустити третій номер альманаху «Покровське видноколо», один з розділів якого буде присвячений літературному конкурсу «Історія однієї світлини».

Зав.відділом обслуговування КЗК «Покровська бібліотека» Котенко О.І.

переглядів: 931 

1 thought on “Підсумки конкурсу «Історія однієї світлини»

  1. Дякую організаторам конкурсу “Історія однієї світлини” за послідовність і справедливість!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *