Кохання, інтриги та містика у книгах Люко Дашвар

Новини Списки літератури

Письменниця Люко Дашвар. Трохи незвичне ім`я… і, здається, чоловіче. Але за цим загадковим псевдонімом стоїть скромна та чарівна жінка – Ірина Чернова. До речі, псевдонім складений з перших літер імен дорогих для письменниці людей.

Хто ж вона така і про кого пише? В основі її творів – долі різних людей, з якими авторка познайомилася завдяки роботі в журналістиці. Це неоднозначні історії про наших сучасників, які вражають, а подекуди шокують своєю відвертістю та реалістичністю. В її книжках змішалися любов, випробування, інтриги та містика.

Письменниця – володарка відзнаки «Золотий письменник України», що надається авторам, чиї продажі перевищують 100 тис. примірників. Багато українських ЗМІ назвають Люко Дашвар «найтиражованішою письменницею країни». На сьогодні загальний наклад її творів перевищує 500 тис. примірників.

Є книги, які начебто нічим не виділяються, а насправді, каменем лягають на серце, чіпляють душу. Важко сказати, чим саме, бо це тільки відчуваєш, без слів… І як цього позбутися? Та чи треба? Саме така проза Люко Дашвар.

Дашвар, Люко. Село не люди. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2010. – 272 с.

У селі все про всіх знають. Нічого не приховаєш. Тим більше – палку пристрасть дівчини-школярки Катерини до одруженого чоловіка Романа, батька її однокласника Олександра. Але невдовзі хлопець гине. У його трагічній смерті звинувачують Катю. Дівчина страждає. Та біда одна не ходить… Куди подітися засудженій громадою, наляканій та самотній Каті? Чим завершаться поневіряння нової Лоліти? Чи знайде вона своє щастя? Чи вистоїть під жорстокими ударами долі? Всевишній знає правду і не покине невинну душу на поталу юрбі.

Дашвар, Люко. Молоко з кров’ю. – Харків : Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2008. – 269 с.

Дочка українського олігарха Олексія Ординського Руслана, 17-річна розумниця і красуня, яка ось вже 10 років не бачила батьківщину, тому що мешкала з батьками у Англії. Та раптом у неї спалахнули патріотичні почуття. Вона сказала, що хоче повернутися на рідну землю, щоб зробити для неї щось корисне. Їй було важко пояснити батькам, чому вона на це зважилася, але все ж таки вона досягає свого, і батьки відправляють її до Києва з чотирма охоронцями і грошима на покупку рідної землі. Їй пропонується земля, яка перетворилася на котеджне селище «нових українців». Але Руслана хоче землі, «оспіваної легендами»..

Дашвар, Люко. Покров. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2017. – 384 с.

Останні дні листопада 2013-го, країну лихоманить. Мар’яна не звертає уваги на це — усі її думки лише про чоловіка, який насправді не вартий сліз. Зустріч із дивним хлопцем Ярком змінює все. «Ти моя жінка», — сказав він. І від того стало так солодко… Та тепер не час насолоджуватися життям. Дівчина опиняється у вирі подій: чергування на Майдані, зникнення коханого, пошуки нащадків козака Дороша — спадкоємців величезного статку… Звідки ж Мар’яні знати, що чекає на того нащадка. Предки заповіли йому не лише скарб, а й родинне прокляття…

Дашвар, Люко. Ініціація. – Х. : Клуб Сімейного Дозвілля, 2018. – 416 с.

Роман «Ініціація». Дві сюжетні лінії, кілька героїв. Їх долі зійдуться в певний момент. Що пов’язує стару Костомарову, яку обдурив нечесний ріелтор; нотаріуса Германа; селянина Перегуду; молоду дівчину Меланію та Блейка, що користується почуттями закоханої жінки, але сам її постійно зраджує? Відповіді на ці та інші питання обов’язково знайдуться. Всьому свій час. Детективна історія, переплетіння людських доль захоплює читачів.

Дашвар, Люко. #Галябезголови. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2020. – 400 с.

Благими намірами вимощений шлях до пекла. Галя сповна відчула сенс цього вислову. Її життя перевернулося лише через те, що вона прагнула допомогти іншій людині. Дівчина втратила все: роботу, чоловіка, друзів, віру в людей. Та що, як усе найбільш значуще і неймовірне починає відбуватися з нами саме тоді, коми ми намагаємося видряпатися з пекла? Це непросто, бо людина по-справжньому втрачає голову лише від двох речей: від страху і від кохання. Однак що робити, коли тебе одночасно накривають і страх, і кохання?..

переглядів: 409 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *