Майстер детективу — Андрій Кокотюха

Новини Списки літератури

В рамках регіональної компанії бібліотек Дніпропетровщини «Читаємо разом» «Письменники короновані словом» знайомимо вас з віртуальною виставкою книг Андрія Кокотюхи.

А. Кокотюха народився 17 листопада 1970 року в місті Ніжин. Свій перший художній твір майбутній письменник написав у 7 років, до 12 років читав і писав тільки казки. В юності мріяв стати бібліотекарем. Закінчив факультет журналістики Київського національного університету ім. Т. Шевченка.

Перша книга «Шлюбні ігрища жаб» побачила світ 1996 року. Він автор понад 70 художніх та публіцистичних книг, працює переважно в гостросюжетних жанрах: детективному, пригодницькому, історичному. Кіносценарист, член Спілки кінематографістів України та Української кіноакадемії. Кілька років поспіль входить до десятки авторів, чиї твори є лідерами продажу в Україні, за що у 2012 році відзначений як «Золотий письменник». Неодноразовий лауреат та володар «Гран-прі» міжнародного конкурсу «Коронація слова». Пише українською і російською мовами. Живе і працює в Києві.

В фонді нашої бібліотеки творчість Андрія Кокотюхи представлена досить широко. Ви можете ознайомитися з циклом ретродетективів незвичайних пригод Клима Кошового у книгах серії «Ретророман».

Кокотюха А. Адвокат із Личаківської; худож.-оформ. Л. П. Вировець. — Харків : Фоліо, 2015. — 284 с.

Роман переносить читача у 1908 рік і розповідає про успішного молодого київського правника Клима Кошового, який дивом вирвався з тюрми й утікає від переслідувань царської влади до Львова. Але тут його заарештовує поліція — біля загиблого відомого адвоката Євгена Сойки, з яким Клим Кошовий потоваришував у Києві. Покійний мав у Львові сумнівних друзів і могутніх ворогів. Самогубство чи вбивство? Пошуки істини водять Кошового темними лабіринтами львівських вулиць. На шляху — зухвалі батяри, міські кримінальні королі та російські терористи-бомбісти. А ще — поліцейський комісар Марек Віхура, в якого Клим постійно плутається під ногами. Правда приголомшить Кошового та його нового відданого друга Йозефа Шацького. Й назавжди змінить долю загадкової та впливової красуні Магди Богданόвич.

Кокотюха А. Привид із Валової. — Харків : Фоліо, 2015. — 283 с.

Цього разу Климентію Кошовому — амбітному київському нотаріусу доведеться мати справу з «потойбічними» силами. На початку двадцятого століття весь західний світ накрила хвиля популярності спіритичних сеансів, віри в привидів, химер і духів померлих. Схоже, таку любов львів’ян до нечистої сили хтось вирішив використати на свою користь і отримати від цього зиск. У напівзруйнованому будинку по вулиці Валовій у темному підвалі час від часу з’являється привид Чорної пані. Його бачать сторожі, безхатьки, що ховаються від непогоди та й просто шукачі скарбів по чужих оселях. Химерний будинок переходить від одного власника до іншого, кожного разу за меншою ціною. Ніхто не хоче володіти майном, яке обросло легендами та недоброю славою. Краще триматись осторонь від потойбіччя. Якось у будинку знаходять тіло вбитого Антона Моргуна, який загинув за досить дивних обставин, хоча офіційно це – нещасний випадок. У гонитві за привидом Кошовий і його друг лікар Шацький занурюються в львівські нетрі та спускаються на міське «дно». Ризикуючи життям, вони таки дізнаються правду про привида.

Кокотюха А. Автомобіль із Пекарської. — Харків : Фоліо, 2016. — 283 с.

Львів, 1911 рік. У центрі міста на вулиці Пекарській у власному розкішному автомобілі знайдено мертвою Агнелю Радомську, яка виявилася світською дівчиною, донькою овдовілого бориславського нафтовика. Вона вміло поєднувала відвідини театральних прем’єр, керування особистим автомобілем, модним салоном і дамським журналом з іншим – утаємниченим – боком свого життя. Приховані таємниці починають відкриватися від моменту її смерті. У вбивстві підозрюють її коханця, який має залізне алібі, але докази готовий довірити лише одній людині — Климу Кошовому. Тепер герой повинен знайти справжнього вбивцю, аби витягнути давнього знайомого з тюрми. У пошуках йому допомагає вірний друг Йозеф Шацький, і разом вони розкривають брудні таємниці з життя міської аристократії.

Кокотюха А. Різник із Городоцької. — Харків : Бібколектор, 2016. — 250 с.

Львів, 1913 рік. Минуло п’ять років, відколи київський адвокат осів у місті Лева. За цей час Клим Кошовий устиг обрости знайомствами — приємними та не дуже, паралельно розслідувавши гучні кримінальні справи. Нарешті Клим отримав акредитацію адвоката й «успадкував» від колишнього шефа нотаріальної контори приватну практику. Напередодні Різдва хвиля жорстоких убивств прокотилася Львовом. Справжній маніяк вбиває жінок легкої поведінки, котрі «борються за життя» на вулиці Городоцькій. Головний герой погоджується захищати хворого юнака, якого підозрюють у жорстоких вбивствах, але щойно невинний виходить на волю, на адвоката починається справжнє полювання. Щоб урятувати своє життя, йому треба якнайшвидше знайти «Різника». Так починаються пошуки, котрі приводять Кошового та його друга Йозефа Шацького в стіни психіатричної лікарні на Кульпаркові, де під опікою пана професора психіатрії Зенона Ліщинського перебуває «еліта» божевільні — найдивніші випадки захворювань. Як і в попередніх романах, герой розкриває кривавий злочин, хоча на цей раз змушений пережити особисту трагедію і втратити близьку людину.

Кокотюха А. Таємне джерело. — Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2013. —288 с.

Цікавий мікс з детективного сюжету та опису радянського життя на Західній Україні на початку 80-х років минулого століття. Роман «Таємне джерело» висвітлює реальне ставлення західних українців до тогочасної влади, занурюючи читача у страшну атмосферу нав’язування хибних ідей та залякування. Їм нічого більше не залишалося, як робити вигляд, що вони змирилися з радянським терором, проте спроби визволити свою націю не згасали ніколи.

Для тих, хто хоче насолодитися глибокою та актуальною на сьогодні книгою, цей твір стане справжньою знахідкою. З ним ви зіставите історію з сучасністю, поміркуєте над гострими соціальними проблемами, прослідкуєте за драматичною любовною лінією та розчинитесь в містиці й детективних інтригах.

Кокотюха А. Червоний. — Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2017. — 315 с.

Похвала від ворога — то найліпша похвала… Ця книжка — це три розповіді про Данила Червоного від його найзапекліших ворогів. Міліціонер Михайло Середа щиро вважав упівця Червоного ворогом. У повоєнні роки він, не жаліючи себе, чинив перепони повстанцям. У цих зіткненнях він утратив кохану, та зберіг чоловічу гідність. І не міг не визнати, що Данило — безстрашний воїн. Полковникові КГБ Льву Доброхотову таки вдалося заманити вояка у пастку. А Уляна, дівчина Данила, стала жертвою чекістів. Тепер на ватажка повстанців чекав нелегкий шлях до ГУЛАГу.

Кокотюха А. Чорний ліс. — Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2019. — 298 с. Роман Андрія Кокотюхи «Чорний ліс» — один з найсуперечливіших творів сучасної української літератури. Ця книга змушує задуматися над непростими ворожо-дружніми стосунками українців, росіян, німців і поляків на Волині під час Другої світової війни. Її потрібно скачати й прочитати всім, хто хоче дізнатися правдиві факти серед багатьох вигадок про українську історію та проаналізувати ті уроки, які вона нам дала.

переглядів: 469 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *