«Рідна мова — серця мого подих»

Новини

Мова така ж жива істота, як і народ, що її витворив, і коли він кине свою мову, то вже буде смерть задля його душі, смерть задля всього того, чим він відрізнявся від других людей…
Панас Мирний

У світі існує дуже багато мов і для кожного народу його мова є найважливішою, у ній втілюється погляд на світ, на самих себе. Мова не лише засіб спілкування народу, через неї відбувається процес самовизначеності нації. Вона — символ свободи, отже державності народу і ми мусимо захищати її на своїй землі як свободу своєї нації. За рішенням ЮНЕСКО 21 лютого всі народи землі відзначають Міжнародний день рідної мови. Це свято дає можливість кожному громадянину будь-якої країни відчути свою належність до рідної нації, відчути себе часткою народу, серед якого народжуєшся, зростаєш, стаєш Людиною.

У Міжнародний день рідної мови в нашій бібліотеці було проведено свято рідної мови «Рідна мова — серця мого подих» на який було запрошено 8 «А» клас Покровської гімназії.

Наша українська мова має свою багату, але непросту, сповнену радісних і трагічних подій, історію. Мову забороняли, пробували знищити, але вона, мов неопалима купина, ставала ще сильнішою, яскравішою. Бо її носієм є народ — волелюбний, талановитий, доброзичливий. І про це йшла мова на нашому святі. Українська мова наймелодійніша і наймилозвучніша поміж усіх слов’янських мов, з великими музичними можливостями. На заході доречно звучали старовинні українські романси, пісні та вірші про мову.

Було оформлено книжкову виставку «Моя велична українська мова».

Переглянути фото у Фейсбуці

переглядів: 2,259 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *