Книжковий дайджест Українського Інституту національної пам’яті

Новини

20.01.22 р. Ігор Олександрович Кочергін в рамках реалізації співпраці з Дніпропетровської обласною універсальною науковою бібліотекою провів онлайн зустріч “Книжковий дайджест” з бібліотекарями області, на якій були представлені видання Українського інституту національної пам’яті.

Бібліотекарі Покровської бібліотеки долучилися до ZOOM-конференції «Книжковий дайджест Українського Інституту національної пам’яті». Зустріч I.

Кочергін Ігор Олександрович начальник Південно-східного міжрегіонального відділу Управління забезпечення реалізації політики національної пам’яті в регіонах Українського інституту національної пам’яті, історик, краєзнавець, генеалог, голова правління Дніпропетровської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, член президії правління Національної спілки краєзнавців України, секретар ДГО «Дніпровське генеалогічне товариство», доктор історичних наук, професор кафедри історії та політичної теорії Національного ТУ «Дніпровська політехніка», доповідав про нові видання цієї культурної установи.

Всі ці книги є у вільному доступі у електронному вигляді для скачування і читання на сайті Українського інституту національної пам’яті.

Було представлено 4 книги.

«Нариси з історії освоєння Південної України XV–XVIII ст Це колективна монографія присвячена історії Південної України XV–XVIII ст. У книзі висвітлюються різні аспекти історії поселень регіону в цей період та механізми символічного присвоєння простору, які використовувала Російська імперія. Імперські російські міти, як-от концепт Новоросії, активно використовуються і нинішньою російською пропагандою для обґрунтування своїх імперських амбіцій. Вони підґрунтя для висування сьогодні російським агресором історичних претензій на українські землі і для виправдань своїх ворожих дій в Україні. На жаль, досі в Україні масове знання про історію південної, степової, України багато в чому перебуває в полоні цих імперських мітів. Ми недостатньо знаємо про доросійські сторінки минулого Північного Причорномор’я, про вклад і українських козаків, і кримських татар в освоєння степових просторів. Для багатьох в українському суспільстві залишається таємницею, що задовго до катерин і потьомкіних у причорноморських степах розвивалися міста і йшла жвава торгівля.

Історія Північного Причорномор’я — це не лише історія російської колоніальної політики, але й історія козацького освоєння степу, історія Кримського ханства і Речі Посполитої. Тож Український інститут національної пам’яті своїм завданням бачить поширення історичних знань про минуле Південної України та деконструкцію російських імперських мітів про історію Північного Причорномор’я. Його виконанню служить і ця книжка. Над нею працювали провідні українські історики, дослідники минулого Південної України.

«Збірник документів “Провідники повстанського руху Придніпров’я» присвячений історії національно-визвольної боротьби повстанців Криворіжжя та Дніпровського Надпоріжжя – регіонів України, які сьогодні розташовані в межах Дніпропетровської області і є частиною Придніпров’я. У збірнику використано документи, оригінали або копії яких зберігаються в Архівному підрозділі УСБУ в Дніпропетровській області та Державному архіві Дніпропетровської області. Більшість із них друкується вперше. Книга стане у пригоді науковцям, краєзнавцям, усім тим, хто цікавиться історією українського повстанського руху та радянськими політичними репресіями.
Укладачами збірники стали Юрій Пахоменков та Олександр Чепурко.

Рева І. «Воїни Дніпра: цінності, мотивації, смисли» містить спогади одинадцяти дніпрян, учасників російсько-української війни на Донбасі, які служили у складі Збройних сил України та добровольчих підрозділів у 2014-2015 роках. Це транскрибовані аудіозаписи проблемних інтерв’ю, записаних у 2017 році, в яких ідеться про будні військової служби, цінності та життєві засади бійців. До початку подій на сході України тільки двоє з героїв книжки мали бойовий досвід, решта працювали в «мирних» сферах: хтось – учителем, хтось – інженером, хтось мав свій бізнес. Пережите змінило їх самих, перевернувши шкалу цінностей та цілей.

Ірина Рева – наукова співробітниця Дніпропетровського історичного музею імені Яворницького.

Розповіді доповнені фотографіями з особистих архівів героїв книги.

Книга для тих, хто цікавиться історією російсько-української війни на Донбасі.

Рева І. «По той бік себе». Ця книга є на абонементі Покровської бібліотеки.

Книга відомої психологині та дослідниці теми Голодомору Ірини Реви «По той бік себе» розповідає, як жах голоду досі впливає на наше життя.

Занижена самооцінка, нездатність до боротьби, прагнення «не висовуватися» і «не йти проти начальства», патерналізм, пошук «сильної руки» і того, хто «прийде і порядок наведе» – все це не лише комплекси, які притаманні окремим людям. Це – програма виживання, яка виробилася в українців внаслідок Голодомору. Ірина Рева детально аналізує механізми, які були запущені в людській психіці, і дає можливість зрозуміти, «звідки ноги ростуть» у багатьох наших проблем і що з цим робити.

переглядів: 518 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *