В серцях і книгах пам’ять про війну

Новини

8–9 травня Україна вшановує День пам’яті та примирення і 76-у річницю перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Друга світова стала найбільш кривавою та жорстокою в історії людства. Але війна – це не лише зброя та військові дії, не лише геополітика, стратегія і тактика ведення бойових дій, а й мільйони людських долей, виживання протягом років у надважких умовах. Низький уклін ветеранам війни, які героїчно, з небаченою стійкістю захищали свою Батьківщину.

Здавна існує думка, що історія людства – це історія війн, які залишають вельми помітний слід у історичній пам’яті народів та їх свідомості. Про часи лихоліття написано багато книг, які несуть інформацію про героїзм і мужність захисників Вітчизни, про горе і трагедії наших співвітчизників, берегли тисячі прізвищ тих, хто здобував Перемогу.

Імена захисників Батьківщини завжди були в нашого народу у великій пошані. Будемо гідними цієї традиції і віддамо належні почесті і шану людям, які вистояли у кривавій борні з нацизмом.

Ми пам’ятаємо наших славних земляків, які героїчно билися на фронтах війни, на жаль, майже нікого уже нема серед нас. Та вони живуть в історії нашого краю, своїх родів, в традиційних сімейних переказах, як мужні захисники своєї країни.

В бібліотеці зберігається багато краєзнавчих матеріалів, присвячених подіям Другої світової, що з подробицями, емоційно і схвильовано розповідають про часи війни, про звитягу і трагедію народу. Протягом багатьох років працівники бібліотеки проводили зустрічі з ветеранами Другої світової, збирали їх друковані та рукописні спогади, є документи надані Покровським архівним відділом, що розповідають про життя під час окупації.

Ви можете переглянути Книгу пам’яті України, де розміщено списки покровчан полеглих у боях, померлих від ран та пропавших безвісті, Книгу скорботи, де розміщено прізвища мирних жителів Покровщини, що загибли і померли в період 1941–1945 років.

На сайті бібліотеки в розділі краєзнавство ви можете ознайомитися з матеріалами про перебіг військових подій Другої світової, про партизан і підпільників Покровщини, зі спогадами ветерана Другої світової війни В. А. Шульги в запису Валентини Чепурко.

Запрошуємо всіх до бібліотеки.

переглядів: 733 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *