Обласна квітнева школа методиста

Новини

Обласна квітнева школа методиста: спілкуємося, навчаємося, вдосконалюємося.

Щороку Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека проводить обласну квітневу школу методиста.

20—22 квітня цього року відбулася XIX-а обласна квітнева школа методиста — 2021 «Бібліотека — відкритий публічний простір: від традицій до комунікативного центру», яка проходила онлайн.
Теми — у форматі обговорення та дискусій, фахові змістовні поради від директора КЗК «ДОУНБ» Надії Тітової.

У програмі досвід та практичні напрацювання в умовах децентралізації від фахівців бібліотек Дніпропетровщини.

Бібліотечна справа поступово змінює орієнтири, бібліотеки стають відкритими та потрібними у громадах. Про це свідчать презентації, які провели учасники школи.

Три дні роботи школи методистів були дуже насиченими, теми, які обговорювали, різноманітні: це й особливості бібліотечної комунікації, практики читання, родинний день у бібліотеці, соціальні проєкти бібліотек Томаківщини; Кам’янські етюди в стилі ретро або як бібліотекарі відтворюють історію міста; інноваційно-проєктна діяльність бібліотек на допомогу розвитку Межівської громади; організація дистанційного обслуговування користувачів завдяки інформаційним онлайн сервісам у практику роботи публічних бібліотек міста Павлограда; онлайн тур бібліотеками Широківської територіальної громади. Дуже цікаво і пізнавально.

Долучилися також до онлайн-спілкування в рамках школи і фахівці КЗ «Дніпропетровська обласна бібліотека для молоді ім. М.Свєтлова» та КЗК «Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей», які ознайомили учасників з актуальною тематикою: «Методологія «Дизайн мислення для бібліотек»; «Ігротека — Perpetuum Mobile бібліотеки» та провели тест на креативність та готовність до позитивних змін.

Методисти області запропонували власні авторські бібліотечні проекти «Бібліотека — простір для людей та ідей — 2022», які будуть реалізовані у наступному році та запропонували ескізи наступної ювілейної ХХ квітневої школи методиста «Обласна квітнева школа методиста — 20 років». В рамках дружнього спілкування у форматі «ZOOM-кава» методисти області здійснили фото-екскурсію містом Жовті Води, посадили «Дерево методичної дружби» та взяли участь у весняній музичній вечірці за участю КЗК «Палац Культури» міста Жовті Води.

22 квітня — на третій завершальний день обласної квітневої школи методиста — 2021 програма онлайн-зустрічей була теж дуже насичена і цікава, а для працівників Покровської бібліотеки особлива, тому що в цей день було кілька виступів працівників бібліотеки з своїм досвідом впровадження нових послуг, організацією простору нашого закладу, нових моделей роботи з відвідувачами. Значимості заходу додала участь керівників Покровської територіальної громади. Перед методистами області виступили Покровський селищний голова Спажева С.А. та начальник відділу культури, туризму, національностей та релігій виконавчого комітету Покровської селищної ради Разгулова Н.О. Світлана Анатоліївна розповіла про громаду, відзначивши що саме духовність і культура посідає пріоритетне місце у розвитку громад, одним з ключових напрямків ми визначили для себе — розвиток культурного життя громади. Це визначено в Стратегічному плані розвитку нашої громади на 2017—2025 роки, який був розроблений із залученням всіх верств населення та з врахуванням інтересів та проблем всіх населених пунктів громади. Вона також розповіла про культурні події, які відбуваються в громаді, відмітила, що сьогодні бібліотеки стали центром громади, місцем для якісного і зручного проведення різноманітних тренінгів, зібрань, засідань для різних категорій жителів, місцем спілкування і проведення дозвілля. На завершення вона відмітила, що культурні особливості території нашої громади усе частіше сприймаються як цінний набуток, як можливості для розвитку традицій, туризму, ремесел, а отже — і економіки. Бо громада, яка відбудеться як громада культурна та освічена, обов’язково відбудеться як громада спроможна! Вона сказала, що горда з того, що у ХІХ-й обласній квітневій школі методиста беруть участь працівники бібліотечної системи Покровської громади, які сьогодні мають можливість поділитися своїми напрацюваннями, найкращими практиками та своїм досвідом з усією областю.

Наталя Олександрівна Разгулова у своєму виступі висвітлювала перспективні питання розвитку культури, а саме бібліотек Покровської територіальної громади, та відповіла на запитання учасників.

Бібліотечні фахівці КЗК «Покровська бібліотека» на чолі з директором Штепенко В.І. презентували інноваційні бібліотечні практики структурних підрозділів закладу: «Бібліотечний коворкінг: сучасний інформаційний, навчальний, дозвіллевий простір»; «Вікіпроєкти в бібліотечній роботі»; «Бібліоняня» — новий сервіс при дитячій бібліотеці»; «Сім лайфхаків бібліотеки в оновленому форматі».

Віра Іванівна Штепенко в своїй презентації «Бібліотеки Покровської ТГ: місце традицій, простір інновацій» розповіла про роботу бібліотеки, яка крім традиційних послуг впроваджує в практику інновації з метою покращення обслуговування і створення комфортних умов, про необхідність комп’ютеризації сільських бібліотек.

В своїй презентації «Бібліотечний коворкінг: сучасний інформаційний, навчальний, дозвіллевий простір» бібліограф Л.В. Таращук розповіла про роботу бібліотечного інтернет-центру, коворкінгу який став платформою для впровадження нових послуг, який дає змогу використовувати потенціал бібліотеки і як місця, де можна провести зустріч із діловими партнерами, взяти участь у різного роду навчальних, соціальних і спеціальних заходах тощо, і сприяє залученню нових користувачів. А це додаткова відвідуваність і нові форми роботи. Про заходи, які тут відбуваються. Крім обслуговування користувачів, робота спрямована на навчання навичок комп’ютерної грамотності, наданню різного типу довідок, видавничу діяльність, випуску друкованої продукції, адміністрування бібліотечних сторінок в соцмережах, підготовці оформленню і проведення масових заходів (пошук інформація, музичне оформлення, художнє оформлення, фотозйомка), оформлення книжково-ілюстративних виставок, тощо.

Презентація «КЗК «Покровська бібліотека: центр літературного життя Покровської ТГ» і виступ завідувачки відділу обслуговування Котенко О.І. був присвячений досвіду роботи з місцевими письменниками, поетами, любителями літературної творчості. Також вона розповіла про діяльність і успіхи клубу покровських поетів «Ліра», який працює при бібліотеці.

«Вікіпроєкти в бібліотечній роботі» досвід з яким виступив — інженер-програміст бібліотеки Ротт А.С. унікальний, неабияк зацікавив учасників школи. Робота ВІКІгуртка, конкурси, флешмоби, які організовує «Вікімедіа Україна» і в яких беруть участь наші земляки, організація власних заходів викликав справжнє захоплення наших колег.

«Бібліоняня» — новий сервіс при дитячій бібліотеці» — нова, складна, але потрібна і цікава, насамперед для користувачів дитячої бібліотеки, послуга — такою була тема презентації завідувачки дитячої бібліотеки Вініченко Р.П.

«Сім лайфхаків бібліотеки в оновленому форматі» — робота завідувачка філією Олександрівська сільська бібліотека Бугай Т.В. створила для своїх читачів справжній книжковий і культурний оазис, згуртовує цікавих, небайдужих до життя громади людей.

Робота Покровської бібліотеки викликала багато гарних відгуків від учасників школи методистів.

Переглянути фото

переглядів: 759 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *