Найвища національна відзнака в галузі літератури

Новини

Шевченківський комітет 9 березня оголосив лауреатів Національної премії імені Тараса Шевченка 2021 року. Урочиста церемонія нагородження лауреатів Національної премії імені Тараса Шевченка 2021 року відбудеться 22 травня у Каневі. в день перепоховання Тараса Шевченка (Шевченка перепоховали 22 травня 1861 року на Чернечій горі у Каневі) – у 60-ту річницю заснування премії.

У номінації «Література» комітет визнав найкращою письменницю Оксану Луцишину із романом «Іван і Феба», який ви можете прочитати у нашій бібліотеці.

Оксана Луцишина народилася в Ужгороді в 1974 році. В українській літературі дебютувала в 1997 році. Нині викладає в Техаському університеті у місті Остін українську мову та східноєвропейські літератури. Авторка поетичних книжок «Усвідомлена ніч», «Орфей Великий» «Я слухаю пісню Америки» та «Вірші Феліцити». У 2007 році вийшла перша прозова книжка Луцишиної – збірка оповідань «Не червоніючи».

Оксана – авторка трьох романів – «Сонце так рідко заходить», «Любовне життя» та «Іван і Феба». Останній роман отримав відзнаку Гран-прі Премії міста літератури ЮНЕСКО 2020. З 2001 року живе і працює в США.

Роман «Іван і Феба» заслуговує на загальнонаціональну увагу. Хоча б тому, що це чи не єдиний роман про Революцію на граніті.

Роман оповідає про події в Україні 90-х крізь призму головного героя. Оксана Луцишина взяла цей важливий для незалежності України період і зробила його не просто контекстом твору, а одним із героїв. Принагідно, що в цьому майже документальному опису подій «Революції на граніті» легко відчитати всі українські Майдани. «Втримувати в собі Україну — це зусилля волі, це постійна робота» — говорять персонажі роману.

«Іван і Феба» — чудовий і складний роман, що залишає по собі більше питань, аніж відповідей. Історія нелюбові. Тут легко обійтися без спецефектів із горору чи трилера: сама реальність повсякденного життя підказує ходи, які за напругою можуть посперечатися з творіннями Кінга або Кустуріци.

переглядів: 785 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *