Любов може бути чудовою поемою…

Новини

Розпочато цикл заходів, присвячений ювілею Лесі Українки.

25 лютого в Україні відзначатимуть 150-у річницю від дня народження видатної української письменниці, поетеси, перекладачки, культурної діячки Лесі Українки. Цей  ювілей Лесі Українки включено до Календаря пам’ятних дат ЮНЕСКО на 2020-2021 роки. В Україні  пам’ятну дату цьогоріч відзначатимуть на державному рівні.

Лесю Українку знає весь світ.

Багато її творів визнані шедеврами світової літератури, а в українську вони принесли нові мотиви і мандрівні сюжети з інших культур. ЇЇ називають дочкою Прометея за її художнє слово, сповнене волелюбності й оптимізму, за силу духу і романтичність її непересічної особистості.

Спадщина Лесі Українки — це багатюще джерело краси і творчого духу народу, з якого черпати усім живущим і прийдешнім поколінням наснагу для життя і праці.

Наша бібліотека розпочала цикл заходів, присвячений ювілею поетеси.

Оформлено книжкову виставку-стелаж «Чистий промінь Лесиного слова», де представлені, зокрема, нові видання щодо творчості поетеси Кармазіна М. Леся Українка. Життя як виклик та Панасенко Т. Леся Українка, почався онлайн-конкурс читців поезій Лесі Українки і відбулося засідання поетичного клубу «Ліра» (з дотриманням карантинних вимог), присвячене 150 річчю з дня народження Лесі Українки «Любов може бути чудовою поемою…»

Слухачі мали змогу перейнятися багатогранним творчим і життєвим шляхом української поетеси, її жагою до життя, безмежно міцною силою волі і характеру .

До уваги членів клубу була представлена історія особистого життя Лесі Українки, особиста історія про радість взаємин й гіркоту втрат, болючу зраду і збережену віру в силу кохання. Про цей потаємний досвід її серця, про тих хто давав літературному генію натхнення для творчості, а часом доводив її до відчаю йшлося під час засідання.

Під час розповіді ведучої О. Котенко демонструвалася мультимедійна презентація і звучав романс «Давня весна» на вірші поетеси. Основними джерелами творчості Лесі Українки стали її власні переживання. Завдяки їм в українській поезії з’явилися надзвичайно прекрасні по глибині ліричності , душевного драматизму і психологізму твори.

Після розповіді ведучої почався обмін думками і враженнями про творчість Лесі Українки, звучали улюблені строки поетеси.

Переглянути фото у фейсбуці

Відбулося засідання поетичного клубу «Ліра» (з дотриманням карантинних вимог), присвячене 150 річчю з дня народження Лесі Українки «Любов може бути чудовою поемою…». Деталі: https://pokrlib.org/?p=790

Опубліковано КЗК «Покровська бібліотека» Середа, 10 лютого 2021 р.

переглядів: 869 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *