На Радість Любителів Читання! Частина 2

Новини Списки літератури

Продовжуємо публікацію книг отриманих за Державною програмою Українська книга. Якщо Ви пропустили, пропонуємо ознайомитися з першою частиною.

Зіненко Р. Війна, якої не було Ч. 1 і 2. — Фоліо. — 2019, 983 с.

«Хроніка Іловайської трагедії» мала широкий відгук у читачів, насамперед у тих, хто виходив кривавим «зеленим коридором». Свідоцтва багатьох з них увійшли до другого, переробленого та доповненого, видання книги, що ставить іще більше питань, на які поки що немає відповіді й які намагаються замовчувати.

Мустафін О. Золоте руно. – Фоліо. – 2019, 154 с.

«Золоте руно» — незвична розповідь про відомі з дитинства міфи та легенди Давньої Греції. Несподівана спроба відшукати у казці історичну правду і реконструювати за легендарними переказами справжню історію мікенської цивілізації — яскраву, криваву і повчальну, уроки якої стануть в нагоді й сучасним українцям. Державотворець Сізіф, прибиральник Геракл, політемігрант Одіссей, винахідник Мідас — якими в реальності були герої стародавніх міфів?

Прохасько М. Нестримна сила води. — Видавництво Старого Лева. — 2019, 160 с.

«Нестримна сила води» — це книжка про пошук ідеального міста. Серед безлічі можливих урбаністичних пейзажів, часів, вимірів, потенційних сюжетів та альтернативних світів тут розгортаються історії розквіту та занепаду, відчаю та надії, безпеки та переховування, виникнення запитань та віднайдення відповідей, тріумфу, поразки та рутинного переживання найбільшого щастя.

Гуменюк Б. 100 новел про війну. — ДІПА. — 2018, 272 с.

Новели — короткі та не дуже — про війну, як каже сам автор. Але це не вся правда, бо війна — це обставини, в яких знаходяться герої новел, а самі новели — вони про людей, про країну, про честь і гідність, про людяність, про геройство. Про все, що буває на війні. Деякі новели можуть здатися уважному читачу знайомими, вони були опубліковані в збірці «14 друзів хунти» та у книзі «Блокпост». Автор доопрацював їх та пропонує разом з зовсім новими новелами, які ще досі ніде не публікувалися.

Гербіш Н. Теплі історії до кави. — Брайт Букс. — 2019, 168 с.

У цій книжці зібрані історії про почуття й настрої, сумніви й рішення, далеку дорогу й затишний дім, чужі міста й близьких людей, солодкий шоколад і терпкувато-гірку каву. У них немає однозначних висновків і незмінних рецептів, а є пошуки та віра в імпровізацію. Є любов і сміливість, крихта суму й багато радості, чимало мрій і не менше спогадів.

Лем С. Голем XIV. — Навчальна книга — Богдан. — 2018, 168 с.

Розмова Голема, суперкомп’ютера чотирнадцятого покоління, зі світочами земної науки, що лягла в основу фантастичного трактату Станіслава Лема, — це, по суті, розмова батька з дітьми (чи радше — з немовлятами) про походження, сутність і майбутнє людства. Втім, розмовою це назвати важко, бо «немовлята» ще не навчені навіть говорити. Але ми мусимо бути вдячними Голему хоч би за те, що він, на відміну від Чесної Гані, зволив сказати нам осоружну правду про нас самих і наше місце відносно «тих розумів, які чекають у мовчанні». Принаймні це хоч мало би нас втішити.

Котлярчук А. Добровольці. — Мистецтво. — 2019, 320 с.

Фотопроект історії війни Андрія Котлярчука присвячено добровольцям, ветеранам АТО. Проект довжиною у п’ять років: 2014—2018 рр. Фотозйомка здійснювалася на нульових кілометрах. У виданні репродуковано невипадкові світлини відзняті на чорно-білу широку плівку. Використано тільки квадратний кадр. Сотні кілометрів уздовж тонкої лінії дотику, сотні вдумливих кадрів, сотні портретів бійців до та після бою. Ілюстративний ряд супроводжують сотні висловлювань, спогадів, спостережень учасників подій.

Кралюк П. Петро Конашевич-Сагайдачний. — Фоліо 2019, 176 с.

Автор приділяє увагу творенню образу цього персонажа як у історичній, так і художній літературі. Розглянуто його діяльність у контексті історичних подій на початку XVII ст. Провідною є думка, що Петро Конашевич-Сагайдачний часто опинявся в «точках біфуркації» і від його дій залежав подальший розвиток українських земель, зокрема це стосується чорноморських походів гетьмана, походу на Московію, а також участі в Хотинській битві.

Олланд Ф. Уроки влади. — Фоліо. – 2019, 448с.

В «Уроках влади» Франсуа Жерар Жорж Ніколя Олланд оцінює свою діяльність на посаді президента Франції, ділиться думками з політичних питань. Він не збирається більше бало¬туватися у президенти, відійшов від влади і отримав повну свободу відверто розповідати все, що вважає за потрібне, не тільки про політику, а й про своє особисте життя. Для українського читача ці спогади особливо цікаві сторін¬ками, де Франсуа Олланд, перший з «нормандської четвірки», розкриває подробиці перемовин у Мінську, що призвели до підписання Мінських домовленостей.

Берд М. 100 ідей, що змінили мистецтво. — ArtHuss. — 2019, 216 с., іл.

Автор інтегрує історію мистецтва до ширшого контексту розвитку ідей, філософії, винаходів, світогляду, а також демонструє, як ідеї попередніх епох переосмислюються сучасними митцями. Майже 300 кольорових ілюстрацій створюють потужний візуальний супровід, перетворюючи книжку на мандрівку крізь епохи, стилі та ідеї.

Грищак Я. Нариси історії України. — Yakaboo Publishing. — 2019, 656 с.

Перша редакція цієї книжки побачила світ ще 1996 року. Також її можна назвати першою популярною історією України, яку, за словами автора, можна «читати без брому» і яка стверджує принципову нормальність української історії. У новому виданні виправлено деякі неточності та похибки попередніх видань, а також додано нові розділи, зокрема розділ, присвячений двом останнім десятиліттям незалежної України, аж до часів революції 2013—2014 років, війні з Росією та передвиборних тижнів 2019 року.

Громенко С. 250 років фальші: Російські міфи історії Криму. — Фоліо. — 2019, 255 с.

Анексія Криму, яка викликала найбільшу політичну кризу в Європі з часів Другої світової війни, зумовила й небачений розквіт політичної міфології. 2014 року з безлічі окремих міфів і сфальсифікованих фактів на світ з’явився так званий Міф про «КримНаш», що мав на меті виправдати в очах світу агресивну політику Російської Федерації. Невже Крим — споконвічно російська земля? Чи правда, що кримські татари — геть усі зрадники? Чи дійсно півострів став частиною України незаконно?

Юнгер М. Дж. Пікассо. — Фабула. — 2019, 464 с.

Книга американського мистецтвознавця Майлза Юнгера — це розповідь про те, як невідомий юний художник із Барселони на ім’я Пабло Руїс став «тим самим Пікассо», найвпливовішим митцем ХХ століття. Його перші кроки в Парижі були позначені відчайдушною боротьбою, часто відчаєм і зневірою, але Пікассо пізніше згадував їх як найщасливіші в житті. Це історія художнього генія з особливим творчим даром, сповнена розчарувань та триумфів, відчаю, кохань та марень в атмосфері богемного Монмартра.

Історія європейської ментальності. — Літопис. — 2019, 632 с.

Історію європейської ментальності від античності й до наших днів досліджено крізь призму формування i розвитку основних концептів людського життя: релігійності, сексуальності та кохання, хвороби, віку, смерті, страхів, комунікації, «свого» й «чужого», простору i часу тощо. Доступний виклад матеріалу заохотить до читання не тільки фахівців — істориків, культурологів, етнологів, — але й усіх, хто цікавиться культурно-історичним розвитком європейських народів.

Касьянов Г. Незгодні. — Кліо. — 2019, 272 с.

Книжку присвячено подіям, пов’язаним із виникненням і розвитком руху протесту в 1960—1980-х роках. У центрі уваги автора – протистояння української інтелігенції та радянської держави. Спроби національно-культурного відродження 1960-х років і його придушення, формування опозиції режимові, політичні течії в дисидентському русі, «український самвидав», репресії проти інакодумців, правозахисний рух — усі ці проблеми розглянуто в контексті загальної еволюції тоталітарної системи до її занепаду.

Дочинець М. Світло семи днів. — Карпатська вежа. — 2019, 208 с.

Письменник, лауреат Шевченківської премії Мирослав Дочинець сповідує кредо свого вчителя Григорія Сковороди — з видимого пізнавати невидиме. Щоби наблизитись до людського образу, який залишається для нас найбільшою таємницею. Неосяжним словом проникнути у Всесвіт душі. Це маленькі історії про велике, значуще, вічне. Це — наближення до істин, огорнутих у живе слово, які не просто щось виражають, а направду вражають. Це — спроба в хаосі життя пізнати заповідану нам радість. Це — наповнення світлом наших днів і трудів, нашого тривку в цьому незбагненному світі.

Стейнбек Дж. Про мишей і людей. — КМ-БУКС. — 2018, 128 с.

Події в книзі реалістичні, читається вона вільно та легко. Адже вона про простих людей, дружбу, доброту, мрії та людську особистість. Сумна та чуттєва розповідь. Історія людського самотності, одвічного бажання знайти притулок та звичайне, таке бажане щастя. Сам автор ніяк не оцінює власних героїв, залишаючи це читачеві. Ця книга здатна зачепити душу будь-кого.

Кізі К. Над зозулиним гніздом. — КМ-БУКС. — 2018, 352 с.

Рендл Патрик Макмерфі змінить звичний плин речей у психіатричній лікарні. Він стане проти системи — проти санітарів та Комбінату, навчить насолоджуватися життям пацієнтів. Проте яку ціну готовий заплатити цей шахрай задля відчуття свободи та чи варте це життя?.. Однойменна екранізація роману «Над зозулиним гніздом» 1975 року отримала численні нагороди.

Колупаєва А. А., Таранченко О. М. Діти з особливими потребами в загальноосвітньому просторі. — Літера ЛТД. — 2019, 112 с.

Путівник для педагогів та батьків дітей з особливими потребами містить: навчально-методичні матеріали, що висвітлюють особливості розвитку, навчання та виховання дітей з найскладнішими порушеннями психофізичного розвитку (порушенням слуху, зору, церебральним паралічем); методичні рекомендації щодо модифікації навчального середовища; методичні прийоми, що уможливлюють забезпечення навчальних потреб таких учнів в інклюзивних умовах загальноосвітнього закладу; специфіку роботи з батьками таких школярів і фахівцями; поради стосовно корисних ресурсів, що сприятимуть удосконаленню інклюзивної практики.

Колупаєва А. А. Таранченко О. М. Інклюзивна практика: технології навчання. — Літера ЛТД. — 2019, 160 с.

У навчально-методичному посібнику представлено ефективні технології навчання дітей з порушенням психофізичного розвитку; методичні рекомендації щодо адаптації дитини та модифікації навчального середовища; методичні прийоми, що уможливлюють забезпечення навчальних потреб таких учнів в інклюзивних умовах загальноосвітнього закладу; специфіку роботи з батьками таких школярів; поради, що сприятимуть удосконаленню інклюзивної практики.

Прохоренко Л. І. Дитина із труднощами у навчанні. — Літера ЛТД. — 2019, 48 с.

Книжка містить відповіді на багато запитань, а саме: як формувати мовлення, як навчати дитину грати, як формувати знання про довкілля, як розвивати розумову діяльність дитини. Крім того, автор розповідає, як дорослим слід поводитися із всиновленими дітьми з такими порушеннями, чого слід уникати у вихованні.

Базима Н. В. Розвиток мовлення дітей з аутизмом. — Літера ЛТД. — 2019, 144 с.

Описані особливості розвитку психічної та сенсорної сфер, висвітлюється специфічність формування емоційно-вольової сфери, надані характеристики поведінки та ігрової діяльності у дітей з аутизмом. Окрема увага приділяється комунікативним навичкам дітей з аутизмом та їхньому розвитку за методикою формування мовленнєвої активності з розкриттям мети, завдань, напрямів, методів та прийомів роботи. Описані психолого-педагогічні умови та принципи корекційного підходу до формування мовленнєвої активності.

Литовченко С. В. Дитина з порушенням слуху. — Літера ЛТД. — 2019, 56 с.

Головне для батьків — не впадати у відчай, а допомогти дитині почуватися впевнено, бути щасливою. Для досягнення цієї мети батькам потрібні знання про особливості їхньої дитини, про можливості її розвитку, прийоми навчання і виховання — про все це і йдеться у даному посібнику. Тисячі людей, які не чують, живуть повноцінним життям, діти зростають розумними, щасливими, отримують освіту, обирають професію і влаштовують особисте життя.

Чоботарьова О. В. Гладченко І. В. Дитина з синдромом Дауна. — Літера ЛТД. — 2019, 48 с.

Люди із синдромом Дауна стають повноцінними членами суспільства, діти можуть ходити у звичайні дошкільні заклади та школи, дорослі — знаходити роботу та створювати сім’ю. Необхідно лише допомогти дитині із синдромом Дауна знайти своє місце в житті. Для цього батьки повинні знати якомога більше про особливості розвитку їхньої дитини, її можливості, сучасні методи та технології навчання та виховання.

Кідрук М. Заради майбутнього. — Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля». — 2019, 304 с.

«Заради майбутнього» — це збірка різних історій. Ну, тобто реально різних. Більшість написано задовго до виходу книги, найдавніші — ще 2011-го, і лише три з десяти — «Р61», «Знову і знову» та «Заради майбутнього» — опубліковано вперше. Решта були надруковані у різноманітних колективних збірках і журналах (і щось мені підказує, що мало хто з вас читав їх усі). У збірці є все: горор, техно, містика, гостросоціальні та гумористичні оповідання.

Шкляр В. Самотній вовк. — Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля». — 2019, 224 с.

Українець, вояк Французького іноземного легіону, отримує надважливе завдання — вивезти з окупованої Чечні дочку генерала, на яку полюють російські спецслужби. Легіонер охоче вирушає в «гарячку точку» не лише завдяки фантастичній винагороді — до Чечні втекла його дівчина разом з тамтешнім командиром кримінального угруповання. Воїн-одинак розпочинає вкрай небезпечний двобій з московськими людоловами… Але чим насправді було це завдання і яка роль належала дочці генерала?

Стівенсон Р., Олкотт Л. Викрадачі тіл. — Навчальна книга — Богдан. — 2019, 136 с.

Багато таємниць приховують герої оповідань, а ще більше несподіваних поворотів підкидає їм доля, намагаючись викрити приховане, бо ж добре відомо: усе таємне рано чи пізно стає явним. І все-таки, незважаючи на примхливу, а почасти й жорстоку фортуну, персонажі намагаються зберегти чесність, шляхетність та порядність, залишаючись людьми у найприкріших ситуаціях. Чи це їм вдається — судити тобі, допитливий читачу. Будь до них поблажливим, адже життя таке парадоксальне…

Курков А. Книга пінгвіна Мишка. — Фоліо. — 2019, 714 с.

Головний герой роману «Пікнік на льоду» — журналіст Віктор Золотарьов — отримує незвичайне завдання від провідної газети: писати некрологи про впливових людей, які поки що живі. У романі «Закон равлика» продовжено розповідь про долю журналіста Віктора. Рятуючись від смерті в Антарктиді або беручи участь у передвиборчій кампанії в Києві, переживаючи страхи чеченського полону, він усвідомлює невідворотність виправданого самим життям Закону равлика: без власного даху тебе, як безпорадного слимака, будь-хто може мимохідь розчавити «носаком модної тупоносої туфлі»…

Мелешкі І. Мандрівні зорі в Україні. — Дух і літера. — 2019, 304с., іл.

В книжці представлена історія діяльності єврейських театрів на території України в ХІХ—ХХ ст. Унікальне ілюстроване видання вперше докладно розповідає про п’єси, режисерів, художників та акторів кожного з театрів. Подані зображення практично невідомих раніше оригінальних ескізів, афіш та фотографій.

Винничук Ю. Нічний репортер. — Фоліо. — 2019, 236 с.

Події повісті «Нічний репортер» відбуваються у Львові в 1938 році. Журналіст Марко Крилович, якого прозвали «нічним репортером» за його нічні репортажі з життя міського дна, береться розслідувати вбивство кандидата в президенти міста. При цьому він потрапляє в різноманітні як любовні, так і кримінальні пригоди, інколи ризикуючи життям.

Сенека Л. А. Діалоги. — Апріорі. — 2019, 320с.

В опублікованих у цій книжці, вперше перекладених українською мовою, філософських «Діалогах» видатний римський мислитель-стоїк Сенека, блискучий майстер емоційного афористичного письма у живій бесіді з читачем радить, у який спосіб за умов моральної кризи споживацького суспільства протистояти знеособленню, осягнути душевний спокій, отже, щастя.

Корчак Я. Право на повагу. — Дух і Літера. — 2019, 328 с.

До збірки «Право на повагу» ввійшли вибрані твори видатного польського письменника-гуманіста, лікаря і педагога Януша Корчака (1878(?)—1942). Різні за жанрами та стилями, написані в різні роки ці твори об’єднує любов до дитини, тонке розуміння дитячої психології. Януш Корчак закликає дорослих бачити в кожній дитині, насамперед, гідну поваги Людину.

Коломієць Р. Гнат Хоткевич. — Фоліо. — 2019, 121с.

Гнат Хоткевич (1877—1938) — митець небаченого в українській художній культурі масштабу творчості: бандурист, письменник, мистецтвознавець, театральний діяч, історик, педагог, етнограф, художник… Український Леонардо до Вінчі — таким він уявляється сьогодні. Своєю творчістю і організаційно-творчою діяльністю він охопив усю Україну — від Слобожанщини до Карпат. Ніщо — ні матеріальні нестатки, ні вимушена еміграція, ні переслідування з боку царизму, ні терор за часів радянської влади — не могло вгамувати його спраги до творчості. Митець українського розстріляного Відродження.

Чех А. Район «Д». — Видавництво 21. — 2019, 320с.

«Район «Д» — збірка об’єднаних спільним часом і простором історій, з яких поступово вимальовується портрет автора на тлі «інших берегів», де минули його дитинство, отроцтво і юність. Самокритичний портрет, у якому можна розгледіти риси хуторянства і космополітизму, дріб’язковості й великодушності та ще багато чого. Водночас це груповий портрет кількох десятків більш або менш прописаних мешканців згаданого черкаського району з їхніми більш або менш успішними спробами пережити несподіваний перехід від пізньорадянської до ранньонезалежної України.

Керролл Л. Полювання на Снарка. — Laurus. — 2019. — 112с., іл.

Усі без винятку знають пригоди Аліси у Задзеркаллі та у Країні див, але чи знайомі ви з «Полюванням на Снарка»? Якщо ні, то це неймовірна нагода познайомитися з найяскравішим твором англійської літератури абсурду. Восьмисказну поемагонію Льюїса Керролла на українську мову віртуозно переклав Юрко Бознаяк, більш відомий як Юрко Позаяк.

Берн Е. Ігри в які грають люди. — Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля». — 2019, 256 с.

Ерік Берн детально описує понад 120 ігор, у які ми граємо самі та у які нас залучають навколишні. А також дає поради для тих, хто хоче навчитись протистояти прийомам ігор, у які вас намагаються втягнути. Він допомагає проаналізувати нюанси поведінки, позбавитись стереотипів у спілкуванні й дає розуміння сутності людських вчинків. Книжка, що вийшла майже 40 років тому, і досі є популярною та актуальною!

Майєр С. Аптекар. — Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля». — 2019, 528 с.

Колись вона була серед найнебезпечнішої зброї на службі уряду США, але про це мало хто знав. Вона — темний секрет, про який відомо лише обраним. Тепер її послуги не потрібні і хтось хоче, щоб її знання були поховані разом з нею. Вони вже вбили єдину людину, якій вона довіряла і тепер йдуть по п’ятах до своєї мети. Вона готова зустріти ворогів. Була готова…

Несбью Ю. Макбет. — КМ-Букс. — 2019, 425с.

Події роману, який є новітнім переосмисленням відомої п’єси Шекспіра, розгортаються в повоєнний час у занедбаному індустріальному місті, де місцева поліція безуспішно бореться з наркоторгівлею. Новий начальник поліції Дункан — ідеаліст з далекосяжними планами. Він стає чи не єдиною надією городян, втомлених несправедливістю та беззаконням, і кошмаром для кримінальників. Торгівля наркотиками зосереджена в руках двох наркобаронів; один із яких, майстер маніпуляцій Геката, має зв’язки у вищих ешелонах влади й успішно цим користується. Задум Гекати полягає в тому, щоб безперервно й підступно впливати на свідомість інспектора Макбета, командира поліцейського спецназу, чоловіка, схильного до агресії та параноїчного страху.

Карпа І. Добрі новини з Аральського моря. — #книголав. — 2019, 592 с.

«Роман писався три роки, вбираючи в себе реальні історії реальних жінок. Через це в ньому нема ні повністю позитивних, ні повністю негативних героїнь, а є різні психотипи, де кожна читачка знайде себе. Хтось буде бісити, хтось смішити, хтось змусить плакати. Бо в книзі є все: фешн, секс, стиль життя, зрада, втеча, пошук себе, вбивство, інтрига.

Забужко О. Музей покинутих секретів. — Комора. — 2019, 832 с.

Це — сучасний епос сучасної України: родинна сага трьох поколінь, події якої охоплюють період від 1940-х років до весни 2004-го. Велика література і жорстока правда — про владу минулого над майбутнім, про кохання, зраду і смерть, про споконвічну війну людини за право бути собою. Цей роман визнано українською та зарубіжною критикою не тільки за найвидатніший твір української літератури доби незалежності, а й за один із найважливіших у всій літературі Східної Європи після падіння комунізму.

Стейнбек Дж. Подорож з Чарлі в пошуках Америки. — КМ-БУКС. — 2018, 256 с.

Послухати голос справжньої Америки, відчути запах трав і дерев, побачити кольори і світло — ось яку мету переслідував Джон Стейнбек, коли у сорок вісім років вирушив у подорож, щоб заново відкрити країну, про яку стільки років писав. Зі своїм пуделем Чарлі Стейнбек їздив і трасами, і сільськими дорогами, обідав з далекобійниками, натрапляв на ведмедів у Єллоустоуні та на старих друзів у Сан-Франциско, і всюди він відчував особливий дух своєї Америки.

Форд Г. Моє життя. — Наш Формат. — 2019, 384с.

У книзі «Моє життя і робота» Генрі Форд сказав про себе все й відразу, хоча за життя мав репутацію самітника і людини, до останку розчиненої у роботі, уникав уваги з боку преси, хоча й належав до найвпливовіших людей на американському континенті початку ХХ століття. Його досвід дотепер намагаються осягнути керівники і менеджери всіх рангів, характерне для інженера системне мислення він переніс на бізнесові моделі.

Ільченко О. Місто з химерами. — Комора. — 2018, 264 с.

Роман Олеся Ільченка «Місто з химерами» дозволяє повернутись в часі і зануритись у життя Києва початку ХХ століття: зазирнути за лаштунки театру Соловцова, зустріти Ларису Косач в Музеї старожитностей, випити гарячого шоколаду в кафе «Семадені», поспостерігати за будівництвом Миколаївського костелу і навіть політати аеропланом разом із Ігорем Сікорським.

Рассел Г. Рік Хюге по-данськи. — Vivat. — 2019, 327с.

Легка й дотепна історія про переїзд успішної лондонської кар’єристки у данську провінцію, секрети найщасливішої країни світу й пошуки хюґе — комфортного й безтурботного життя. Гелен Расселл досліджує найменші нюанси й відверто пише про плюси й мінуси країни: освіту й виховання дітей, баланс між роботою й дозвіллям, лібералізм поглядів і сексизм, дизайн оселі, смачнючі булочки й навіть правила підіймання прапора. Ця історія надихає на те, щоб скористатися з чужого успішного досвіду й змінити на краще світ і себе.

Мюллер Р. Фізика часу. — Наш Формат. — 2019, 344 с.

Час впливає не лише на наше сприйняття повсякдення, але й на функціонування об’єктів, які нас оточують. Наприклад, система GPS, яка допомагає нам орієнтуватися, — не могла б працювати коректно, якби ми не розуміли дивовижних властивостей часу та його зв’язків із простором, великими швидкостями та гравітацією. Яким чином час розтягується чи стискається? Що означає, коли ми кажемо: «час плине»? Як можна описати поняття зараз?

переглядів: 798 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *