Вже не перший рік наша бібліотека отримує книги за Державною програмою Українська книга. Основним завданням якої є постійне оновлення бібліотечних фондів та забезпечення потреб читача виданнями з різних галузей знань державною мовою, забезпечення доступу до надбань світової культури.
В фондах бібліотек нашої громади на вас чекають книги різної тематики, з якими ви можете ознайомитися.
Днями ми чекаємо на нове поповнення новинок літератури. Приходьте до бібліотеки! Долучайтеся до читання! Розвивайтеся та будьте успішними разом з бібліотекою!
Москоні Л. Їжа для мозку. – Наш формат,2019. – 336с.
Наш мозок – особливий орган. Його робота безпосередньо залежить від їжі, яку ми споживаємо. Однак поради, які ми щодня бачимо в інтернеті, часто суперечливі й непослідовні. Одного дня ми читаємо, що треба за будь-яку ціну уникати холестерину, а наступного – що він навпаки підтримує здоров’я мозку. Проблема таких сенсаційних заяв у тому, що лише мізерну їх частку було ретельно перевірено. То якою має бути їжа для мозку?
Мицик Ю. Іван Сірко. – Кліо, 2019. – 160с.
Дослідження постаті легендарного кошового отамана Запорозької Січі Івана Сірка (1605(?)–1680), видатного боротьбиста проти іноземних загарбників, слава про якого ширилася далеко за межі України, замовчували, фальсифікували, забороняли і за царських, і за вождівських часів. У цьому виданні автор, спираючись на широке коло джерел, знайдених протягом понад 30 років в архівах України, Росії, Польщі, Німеччини, наукові праці та статті інших істориків, намагається заповнити лакуну в українській історіографії, змальовуючи якомога повніше життя й діяльність Івана Сірка.
Публій Овідій Назон. Метаморфози. – Кліо,520 с.
В Овідієвих “Метаморфозах”, поемі, яка чи не найщедріше живила європейську літературу, мистецтво, культуру загалом, у низці міфологічних образів із перевісного хаосу постає перед читачем упорядкований світ і найдивніше у цьому світі творіння – задивлена в зоряне небо мисляча людина.
Маринович М. Митрополит Андрій Шептицький. – Видавництво Старого Лева, 2019. – 248 с.
Книга містить ґрунтовний аналіз проповідницької спадщини Митро-полита Андрея Шептицького з точки зору її відповідності (чи невідповідності) методологічному принципу, що в нинішній час отримав назву «позитивної суми», або «win-win». Цю наукову розвідку автор доповнив своїм власним баченням того, яку роль принцип «позитивної суми» та формули Митрополита Андрея можуть відіграти в найближчому майбутньому України та світу.
Щоткіна К. Хроніки Томасу. – Vivat, 2019. – 130с.
«Хроніки Томосу» — своєрідний підсумок багаторічних досліджень релігійного питання — одного з найгостріших в історії України. Протягом століть тривають змагання не тільки за Українську державу, а й за українську церкву. Київ — самобутнє місто, з особливою християнською місією, і має всі підстави для самостійності. Виникали і формувалися церкви, втрачалися і зберігалися традиції, змінювалися напрями і прагнення…
Таїрова – Яковлева Т. Гетьмани України. – Кліо , 2019. – 424с. (іл . )
У книзі представлені одинадцять біографій гетьманів, які були військовими і політичними лідерами України XVII-XVIII ст. Ознайомлюючись з їх долею, читач зможе відкрити для себе маловідомі та забуті сторінки української історії. Слава і трагедія, мужність і віроломство, видатний талант і заступництво фортуни дивним чином сплелися в житті цих людей. Вони були дуже різними, і кожному з них довелося залишити свій слід в історії Українського гетьманства.
Том Філліпс. Людство. Стисло про те, як ми все про**али . -Київ : Вид. група КМ-БУКС, 2019. — 288 с.
Сучасні люди сновигають планетою вже протягом сімдесяти тисяч років, і ми пройшли довгий шлях. Мистецтво, наука, культура, ремесла – це все дуже добре; а ще ми видерлися на самий вершечок харчового ланцюжка. Та якщо зовсім відверто, ця еволюційна подорож далеко не завжди була безхмарною. Іноді – тільки іноді – ми примудрялися катастрофічно, неймовірно, масштабно і стильно про**ати геть усе.
Киричук О. Кардинал сліпий. – Фоліо,2019. – 128 с.
Ім’я Йосифа Сліпого (справжнє прізвище Коберницький-Дичковський) відоме як в Україні, так і далеко за її межами. Провідник Греко-католицької церкви, верховний архієпископ Львівський і митрополит Галицький, кардинал, визначний церковний і науковий діяч був людиною трагічної долі. Репресований радянською владою, протягом 18 років Йосиф Сліпий поневірявся по тюрмах і таборах, проте не скорився, не зрікся віри.
Бергман І. LaternaMagica. –Видавництво Старого Лева,2019. – 368с.
«LaternaMagica» — автобіографічна книжка, сповідь геніального режисера, яка з окремих кадрів і сцен складається у цілісну картину, і часом складно визначити, де межа між кіно та життям. У цій книжці автор знімає маску передусім із себе, відверто ділиться сокровенними, часто навіть інтимними подробицями власного життя, вражає глибиною його осмислення.
Пратчетт Т. Морт. – Видавництво Старого Лева , 2019. – 304с.
Роман «Морт» відкриває цикл серії «Дискосвіт», у якому головним персонажем є Смерть. Та це не означає, що книжка моторошна, адже у світі ТерріПратчетта Смерть рибалить, філософує, любить кошенят і смачні страви, мріє про відпустку і врешті просто виконує свою роботу: доправляє душі в інший світ. Думки про відпочинок спонукають Смерть обрати собі в підмайстри сільського хлопця Морта.
Пратчетт Т. Чаротворці. – Видавництво Старого Лева , 2019. – 344с.
«Чаротворці» — третій роман підциклу «Ринсвінд» із серії «Дискосвіт» ТерріПратчетта. Жив собі якось восьмий син восьмого сина і був він, як повелося на Дискосвіті, чарівником. Дивним чином у нього теж народилося восьмеро синів, і наймолодшому, Койнові — чарівникові в квадраті — судилося стати джерелом магії, чаротворцем.
Ондатже М. Англійський пацієнт. – Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2019. – 12.
«Англійський пацієнт» — найвідоміший роман канадського письменника Майкла Ондатже — є одночасно і щемливою історією трагічного кохання та тлі Другої світової війни, і книжкою, яка приголомшує глибиною філософських роздумів. Нагороджений Букерівською премією, а також найвищою літературною відзнакою Канади — Премією генерал-губернатора.
Лис В. Вязні зеленої дачі. – «Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля»,2019. – 272 с.
Як же не хотілося молодому економістові Юрку їхати в той невідомий Вербівськ! Ще й це дивне попередження від незнайомки… Пророцтво справдиться через роки, в незалежній Україні, коли вже солідний бізнесмен Юрій отримає анонімного листа із вимогою відновити сумнозвісну зелену дачу. Чоловік іще не здогадується, що невдовзі він, той-таки Банчук і лікарка Таїса, яка попереджала про небезпеку, перетворяться на в’язнів цього будинку. Бо у долі свої розрахунки і рахунки, за якими треба платити…
Лис В. Соло для Соломії. – «Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля»,2019. – 368 с.
Вона йде за покликом серця, помиляється сама й легко пробачає помилки іншим, сходить на самий верх величі людського духу та падає у безодню засудження оточуючих… Карколомні події ХХ століття — війна, примусова колективізація — події, що назавжди змінили не тільки людей, а й Україну. Та в межах історії країни це лише пункт статистичних даних, за яким немає нічого, крім чисел. А як щодо історії однієї людини, жінки, котра прагла звичайного земного щастя?
Павленко С. Батуринська фортеця. – Видавництво “Мистецтво”, 2019. – 192 с.
У книзі відомого дослідника Гетьманщини Сергія Павленка вміщено нариси про виникнення та розбудову Батуринської фортеці, її захисників і про драматичні події 1632 та 1708 років. Видання знайомить з новими фактами, джерелами й версіями буття колишньої гетьманської столиці та її очільників. Особлива увага приділяється періоду, коли володарем булави був Іван Мазепа.
Шкляр В. Ключ. – Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2019. – 256 с.
Журналіст Андрій Крайній — справжній ерудит, вільно володіє живими й мертвими мовами, але з матеріальними цінностями якось не склалося: доживши до віку Христа, не має даху над головою. Не йому, безхатченку, гребувати теплим помешканням — хай навіть заповітний ключ простягнув йому дивакуватий незнайомець, а номер квартири навіює забобонний страх.
Шкляр В. Чорний ворон. – Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2019. – 432 с.
Їх називали бандитами, розбійниками, головорізами й навіть у прокльонах-анафемах забороняли згадувати їхні імена. Щоб вбити у пам`яті упокореної маси ту ідею, за яку повстанці жертвували свої молоді життя. Авжеж, вони стріляли, вішали, палили, нищили — але кого? На їхньому бойовому чорному прапорі напис: «Воля України або смерть». Вони не вийшли з лісу навіть тоді, коли навкруги запанувала чужа влада і вже не було надії на визволення. Вони — залишенці — обрали собі смерть.
Шкляр В. Тінь сови. – Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2019. – 304с.
Роман «Тінь сови» — найгуманніший з усіх написаних Шкляром. Кохання та журба, на жаль, часто ходять поруч… Життя Катерини і Степана сповнене любові та світлої поезії. І коли приходить біда – як тінь сови, що вони побачили перед весіллям, – заради спокою дружини Степан ладен пожертвувати всім. Смерть сильніша за кохання? Мабуть, навпаки… Непідвладна часу історія кохання, що надихає та дає надію. Кохання, яке перетворюється на легенду. . .
Кінг С. Воно. – Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2019. – 1344с.
Колись давно семеро підлітків лицем до лиця зіткнулися із невимовним Жахом — і змогли перемогти. Але багато років по тому істота, що не має імені, повертається, щоб помститися… Воно наче випірнуло з нічних кошмарів. Воно живиться страхом і ненавистю. Воно причаїлося всюди… Старі друзі мусять зустрітися з Ним і знову зазирнути у вічі справжньому жаху…
Кінг С. Історія Лізі. – Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2019. – 624 с.
Покійний чоловік Лізі, Скот Лендон, був відомим письменником. Іноді здавалося, що він продав душу дияволу і саме за це отримав свій надзвичайний талант. Після смерті чоловіка жінці докучають літературознавці, які будь-що прагнуть заволодіти творчими доробками Скота. Та коли жінка береться за впорядкування його творів, то розуміє, що в житті Скота було дещо жахливе, моторошне.
Кінг С. Аутсайдер. – Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2019. – 592 с.
Тренер молодіжної бейсбольної команди, викладач англійської, чоловік та батько двох доньок. Усе це про Террі. Так, про таких кажуть «класний чувак», з таким усі хочуть дружити і такому не бояться позичити грошей. Так, Террі крутий. А ще — убивця. Це ж він вчинив ту моторошну наругу над нещасним одинадцятирічним хлопчиком? Так, він. Хто б міг подумати, Террі, хто б міг подумати… Поліція має усі докази. А Террі — залізобетонне алібі: на момент убивства він перебував у іншому місті. Та як людина може бути у двох місцях одночасно? Що відбувається в містечку? Тут живе дещо жахливе. Те, що, напевно, може набувати людської подоби.
Гук Ф. Галерея пройдисвітів. –ArtHuss, 2019. – 464 с. (іл. . )
Знавці й шанувальники живопису (часом навіть і самі митці), творці міфів і ажіотажу, винахідливі продавці й аферисти, готові до будь-якого ризику, — попри ореол шляхетності й дотичності до високого вони були ще ті пройдисвіти, та інші тут і не втрималися б. Вони майстерно розпалювали самолюбство аристократів і нуворишів, підохочували конкуренцію колекціонерів, робили карколомні кар’єри й заробляли шалені капітали, пишучи правила до однієї з найкрасивіших ігор, у які людство не втомлюється бавитися й досі.
Рідлі М. Геном. – КМ-Букс, 2018. – 408 с.
Стрімкий розвиток генетики впродовж останніх десятиліть називають не інакше як революційним. МеттРідлі у своїй книзі «Геном» просто і доступно подає історію генетики, починаючи від перших здогадок про існування генів та завершуючи приголомшливим проривом, спричиненим розшифруванням структури ДНК молекулярними біологами Вотсоном і Кріком.
Ковба Ж. Людяність в безодні пекла. – Дух і Літера, 2019. – 296 с.
На матеріалах архівних джерел, мемуарів, записаних автором усних спогадів корінних галичан: українців, поляків, євреїв – свідків подій, розглянуті соціальні, економічні умови життя трьох народів у міжвоєнні роки, в роки Другої світової війни. Основна увага приділена поведінці місцевого населення в роки так званого «остаточного вирішення єврейського питання». Вперше публікуються імена галичан: поляків та українців, знищених фашистами за допомогу євреям. Більш повно, ніж у попередників, представлено дані про галичан – Праведників народів світу.
Дойл А. К. : Шерлок Голмс. Повне видання у двох томах. Том 2. – «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2019. – 720 с.
Повний переклад циклу повістей і оповідань Артура КонанДойла про пригоди славетного детектива у новому перекладі талановитого сучасного перекладача і вче¬ного Володимира Панченка. І самі твори, і оригінальні ілюст¬рації кінця XIX – початку XX століть, запозичені з прижиттєвих видань творів письменника, допоможуть вам по-справжньому зануритись у неповторну атмосферу вікторіанської Англії.
Костенко Л. Записки українського самашедшого. – «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», 2019. – 416с.
Роман написано від імені 35-річного комп’ютерного програміста, який на тлі особистої драми прискіпливо, глибоко й болісно сканує усі вивихи нашого глобалізованого часу. У світі надмірної (дез)інформації і тотального відчуження він – заручник світових абсурдів – прагне подолати комунікативну прірву між чоловіком і жінкою, між родиною і професією, між Україною і світом.
Москалець К. Зірка на ім’я Марія. – Видавництво Старого Лева, 2019. – 368 с.
Це інтелектуальне й дуже особисте письмо, яке спонукає по-іншому відчути світ — із запахом дощу впереміш із тліном на фотографіях; зі смаком яблук, налитих світлом і соком; зі світлою і чистою, наче радість, черешнею; з глибинним самоусвідомленням, навіть якщо для цього необхідною умовою (а радше потребою) є самотність. Ця книжка — про творчу взаємодію людини з природою та водночас осмислення людської природи і про те, як важливо «проростати з себе, над собою.
Джордж Р. Р. Мартин. Вогонь і кров. – КМ-БУКС, 2019. – 672 с.
Під пером славнозвісного автора «Пісні льоду й полум’я» оживає захоплива історія Таргарієнів. За кілька століть до подій «Гри престолів» дім Таргарієнів, який з-поміж повелителів драконів єдиний пережив Руїну Валірії, обрав собі за резиденцію Драконстон. «Вогонь і кров» оповідає історію цього дому від часів легендарного Ейгона Завойовника, творця Залізного трону, й аж до громадянських воєн, які мало не призвели до розколу династії.
Іздрик Ю. Меланхолії. – Видавництво Старого Лева, 2019. – 312с. (іл. . )
«Меланхолії» — книжка Юрка Іздрика, яка пульсує живими емоціями. Це поезія, що не ховається в холодні слова і загадкові метафори, а ловить моменти життя і оголює його найпотаємніші сенси. Тут стільки любові, скільки може вмістити серце чоловіка, яке вміє відчувати біль і красу однаково гостро. Чуттєві жінки і квіти в акварельних аплікаціях Мар’яни Савки — ніби прагнення наблизити прекрасне, вклеїти собі у щоденник, притулити до серця, відправити у конверті до запитання.
Курков А. Війна. – Фоліо, 2019. – 640 с.
До цієї книжки увійшли твори всесвітньо відомого письменника Андрія Куркова, які пов’язані однією темою — війною. «Щоденник Майдану та війни» — особистий щоденник автора, фіксоване відображення життя у Києві та країні, доповнений записами про перипетії на сході України, в Криму, роздумами про війну, про те, як і чим, за його баченням, живе окупований Донбас останні роки.
Андрухович Ю. Тут похований фантомас. –Дискурсус, 2019. – 232 с.
ТСН-ки – це колонки, із якими Юрій Андрухович раз на тиждень виступає на сайті tsn. ua «Телевізійної служби новин» Каналу «1+1». Починаючи з грудня 2010 року, він опублікував їх уже близько двох сотень. До вашої уваги – своєрідне вибране з цих щотижневих записів, розташованих у суворо хронологічній послідовності. Готуючи цю збірку, автор свідомо не вносив змістових коректив, але вважав за доцільне вказати точну дату кожної публікації.
Толкін Дж. Сказання з небезпечного королівства. – Астролябія, 2018. – 384 с.
П’ять історій, написаних так само майстерно і вишукано, як і улюблений багатьма “Гобіт”, витворюють дивовижний світ, який не хочеться покидати: іграшковий песик Роверандом, подорожуючи на Місяць та в морські глибини, знаходить нових друзів вчиться не ображати чарівників; Фермер Джайлз із Гема, ненароком прогнавши лихого велетня, змушений удавати зі себе героя і ставати до бою з драконом; у Пригодах Тома Бомбадила йдеться про фантастичні мандри старого веселуна та про знайомства з гобітами, принцесами, ґномами і тролями.
Рутківський В. Сині води. – «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»,2019. –544 с.
Битва на Синіх Водах – перша в історії поневолених народів пере¬-можна битва об’єднаного українсько-литовсько-білоруського війська з татарською ордою, внаслідок якої українські землі здобули неза¬леж-ність. Сталося це за шість років до переможних походів Тамер¬лана і за вісімнадцять – до Куликовської битви.
Корній Д. , Доляк Н. , ІванцоваМ. Поруч з тобою. –Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. – 224с.
Проникливі оповідання від популярних українських письменниць! Це химерне сплетіння людських доль, облич випадкових перехожих, кохання й розлуки, щастя і сліз, серпанку смутку й візерунків надії. Це історії про нас, про тих, хто поруч та кого немає; про коханих, заради яких ми ладні на все, але які не завжди готові віддячити тим самим; про близьких і друзів; про тих, кого втрачаємо, і тих, кого знаходимо в круговерті життя.
Андрусяк І. Фонетика тиші. –Богдан,2019. – 324 с.
Три поетичні розділи показують творчу еволюцію автора: від декадентських віршів періоду легендарного літгурту «Нова деґенерація» (1990-і роки, збірки «Депресивний синдром», «Отруєння голосом», «Шарґа») через «розщеплення семантики» (2000-і роки, збірки «Повернення в Ґалапаґос», «Часниковий сік», «Писати мисліте») до медитативної пейзажно-філософської лірики (2010-і роки, збірки «Неможливості мови», «Книга трав, дерев і птахів», «Чорний лелека»). Проза представлена повістю-метафорою «Реставрація снігу».
Курков А. Гра у відрізаний палець. – Фоліо, 2019. – 537 с.
1997 рік… У Києві на даху будівлі СБУ знайдено труп. Установити особу загиблого виявилося нескладно: це відставний генерал, радник президента з питань оборони Броницький. Але ось що цікаво: у трупа чомусь відрізаний великий палець на правій руці… Розслідувати цю незвичайну справу доручено молодому лейтенанту міліції Віктору Слуцькому.
Курков А. Різдвяний сюрприз. – Фоліо, 2019. – 715 с. (іл. . )
. . . 21 грудня 2007 року опівночі Литва приєдналася до Шенгенського простору. У цю ніч три молоді пари, які подружилися на рокфестивалі, зібралися на хуторі Пієнагаліс, щоб відсвяткувати «Шенгенську ніч» і поділитися одне з одним планами на майбутнє. Інґрида та Клаудіюс говорили про свій переїзд до Лондона, Андрюс і Барбора збиралися до Парижа, а Рената і Вітас — до Італії. Вони не знали, чим їм доведеться там займатися, і навіть припустити цього не могли, проте довіряли Європі і були впевнені, що вона їх не підведе. . .
Вайлд О. Портрет Доріана Грея. – Фоліо, 2018. – 221 с.
Головний герой — юнак, наділений неймовірною красою. Усвідомлюючи, що одного дня його краса зблідне, Доріан побажав прикувати свою душу до картини зі своїм портретом, щоб картина старіла, а він залишався завжди молодим. Бажання Доріана здійснюється, що врешті приводить його до аморального життя. Відтоді жодної зморшки не з’явилось на його вічно юному обличчі, хоча він жив у пороці й розпусті, а портрет старів і вмирав. Але все має свою ціну. . .
Дзюба С. Позивний «Бандерас». – Фабула, 2019. – 240 с.
«Позивний “Бандерас”» — справжній військовий бойовик, чи не найперший в Україні, заснований на реальних подіях. У зоні АТО у вересні 2014 року за «наводкою» диверсанта скоєно теракт — сепаратисти знищили маршрутку, загинуло дванадцятеро дорослих і дитина. Стає відомо, що інформатор ворога — службовець української армії.
Кокотюха А. Пригоди Клима Кошового. –Фоліо, 2019. – 672 с.
Молодий киянин Клим Кошовий дивом вирвався з тюрми й тікає від переслідувань царської влади до Львова. Але й тут його заарештовує поліція — біля трупа відомого адвоката Євгена Сойки. Покійний мав сумнівних друзів та могутніх ворогів. Самогубство чи вбивство? Правда приголомшить Клима та його відданого друга Йозефа Шацького.
Курков А. Бікфордів світ. – Фоліо, 2019. –378 с.
«Бікфордів світ» – це дуже серйозна та дуже сумна казка, сюжет якої складно переказати. Головні її теми – пам’ять і страх. Пам’ять про дитинство, розчарування у реальному світі, побоювання будь-яких змін, відсутність бажань, комплекс провини і безсилля перед життям. Роман жорсткий, абсурдний, проте цілком логічний. Ми всі прив’язані до бікфордового шнура в цьому вибуховому світі й тягнемо його за собою все життя.
Вдовиченко Г. Пів’яблука. Інші пів’яблука. – Видавництво Старого Лева, 2019. – 472 с.
Історія жіночої дружби, що дозволить читачеві поглянути на звичні речі по-новому, оповідь про долі чотирьох подруг — таких різних, але однаково близьких. Одного разу вони знаходять незвичайний сувенір. Те, що спершу здавалося просто цікавою іграшкою, починає у дивовижний спосіб змінювати життя жінок, виконуючи найпотаємніші бажання кожної з них. . . Знахідка стане початком нових пригод, вона покаже, чого насправді бажають подруги.
Лис В. Країна гіркої ніжності. – Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2019. – 368 с.
Три покоління однієї родини, три жіночі долі, три щемливі історії, з яких складається вже історія власне країни у жорсткому і несентиментальному ХХ столітті. Даздраперма, дочка визначного радянського діяча, у 30-ті роки пройшла крізь пекло дитбудинку для дітей ворогів народу, а згодом опинилася у вирі повстанської боротьбі на Волині. . . Її донька Віталія, витончена естетка та прихильниця поезії, понесе свій хрест — кохання до кримінального авторитета та боротьбу із власною пристрастю. І навіть молодша, онука Олеся, не уникне випробувань.
Лис В. Графиня. -Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2019. – 224 с.
Давні часи і сучасність, кохання, гординя й помста переплелися в дивовижну історію. У провінційного художника Платона Лемещука в один день зникають усі картини. Він у розпачі. Але ще більше його дивує поява колишньої учениці Люби. Колись вона була закохана в нього до нестями, та він не відповів на її почуття. Платон збентежений, він має знайти свої картини, але… Життя всього містечка раптом перевертається: дивні події, жорстокі вбивства, схожі на ритуальні. Художник прагне знайти розгадку цих таємниць і розуміє, що всі ниточки ведуть до давнього портрета графині Венцеслави.
Лис В. Століття Якова. – Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2019. – 224 с.
Роман — своєрідний епос-біографія одного поліського українця, який за свій столітній вік пережив п’ять держав: Російську імперію, УНР, Польщу, гітлерівську Німеччину, сталінський СССР. Доживши до держави Україна, він опинився перед лицем і родинної, і національної драми, яка була запрограмована катастрофами XX століття. У житті старого Якова Меха на короткий час, мов той метелик, з’являється дівча-приблуда. Вона питає, чи любив він колись, — і виринає десь із глибини пам`яті його кохання, і біль втрати, і круговерть війн та режимів, і радощі та горе в родині, і гріхи й каяття…
Вайлд О. Саломея. – Фоліо, 2018. – 480 с.
В основу сюжету лягла біблійна розповідь про обезголовлення Івана Хрестителя, яка під пером видатного естета переросла у щось значно глибше, фантасмагоричніше. Перетворилася на кубок емоцій та темних пристрастей, який ніби витягує на світ повний місяць, що слугує і тлом, і повноправним героєм п’єси. Еротичні/гомоеротичнімотиви,біблійні алюзії, макабричні описи, символи, явні й завуальовані, – усе це становить химерне плетиво п’єси. А ілюстрації Обрі Бердслі, вступаючи у діалог або й у суперечку з текстом, творять ніби окрему смислову лінію, візуальну паралель, завдяки якій читач іще довго не може оговтатися від пережитого.
Цвейг С. Нетерпіння серця. – Фоліо, 2019. – 347 с.
Роман Стефана Цвейга «Нетерпіння серця» — про загострене почуття самотності, обдурену довіру, про нетерпіння серця, що не дочекалося щасливого повороту долі. Це історія про кохання паралізованої Едіт, дочки магната з провінційного угорського містечка, до молодого лейтенанта, який спочатку, жаліючи дівчину, зі співчуття вдає, що відповідає на її кохання, а потім тікає. Авторові вдалося показати, наскільки беззахисне людське серце, на які відчайдушні вчинки штовхає воно людину.
Фицджеральд Ф. С. Романи. – Фоліо, 2019. – 441 с.
До нашого видання увійшло два твори видатного американського письменника Френсіса Скотта Фіцджеральда (1896—1940) — «По той бік раю» та «Кохання останнього магната». Роман «По той бік раю» був опублікований 1920 року, і молодий письменник одразу ж став знаменитим. У цьому творі висловлено емоційний досвід цілого покоління юних американців, які прийшли в світ після Першої світової війни і, ставши дорослими, усвідомили, що «всі боги вмерли, всі війни відгриміли, будь-яка віра підірвана».
Корчак Я. Дитя людське. – Дух і літера, 2018. – 536 с.
“Дитя людське” – вибрані твори видатного польського письменника, лікаря і педагога Януша Корчака (1878-1942), які вперше публікуються українською мовою. З різних за жанрами текстів (трактат, драма, щоденник тощо), зібраних під назвою, наданою укладачем, унаочнюється корчакова філософія дитиноцентризму, розроблена у жорстокому двадцятому сторіччі. Життя і творчість Януша Корчака – неперевершені скарби світового гуманізму.
Бондар А. Церебро. – Видавництво Старого Лева, 2019. – 120 с.
«Церебро» — нова збірка малої прози Андрія Бондаря, яка впроваджує читачів у химерний світ маленьких людських пригод. Випадкові зустрічі, типові ситуації, які трапляються в кожного, спонукають замислитись, ухвалити рішення, діяти. Особливість цих текстів у тому, що деякі з них списані з реального досвіду, а інші — цілком вигадані — суцільна макабра і фантасмагорія.
Гримич М. Клавка. – Нора-Друк, 2019. — 336 с.
Дія роману Марини Гримич «КЛАВКА» відбувається у Спілці письменників України і в київському письменницькому будинку РОЛІТ у 1947 році, коли відбувся сумнозвісний Пленум, відомий в історії розгромом української літератури, зокрема паплюженням Юрія Яновського та Максима Рильського. Але мало хто знає, що розправою над цими двома класиками не обмежилось: українських літераторів — колег по перу, сусідів по дому — нацьковували одне на одного, користуючись їхніми амбіціями. Учасники подій по-різному вийшли з нелегкої етичної ситуації — хто з високо піднятою головою і посмішкою на устах, а хто в ганьбі і досмертних докорах сумління. Клавка, секретарка Спілки письменників, знає про письменників усе, а драматичні події відбуваються на її очах.
Сенцов О. Жизня. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2019. — 160 с.
«Жизня» — збірка автобіографічних оповідань. Це книжка для всіх, хто досі не знайшов відповіді на запитання, чому Олег допомагав українським військовим у Криму, чому відкрито говорив про розв’язану Росією війну в Україні, чому розпочав голодування і не просив про помилування. Ці тексти знайомлять нас з автором у період важливих для нього внутрішніх пошуків і змін, коли він прагне зрозуміти, хто він, яким шляхом піде далі і з якого більше ніколи не зійде.
Кідрук М. Твердиня. – Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2019. – 560 с.
Багато поколінь намагалися розгадати загадку загубленого міста інків Паїтіті. Згідно з легендами, саме в ньому старовинні племена заховали найбільші запаси золота. П’ятеро друзів вирушають на пошуки цього таємничого міста і, як не дивно, знаходять його. Та чи вони перші, хто доклав зусиль для того, щоб легко розбагатіти? Вони ще не знають, що з цих місць ніхто не повертався живим…
Гаврош О. Донос. – Академія, 2019. – 176с.
«Донос» Олександра Гавроша можна назвати романом у романі – зовні книга нагадує кримінальне розслідування, але внутрішнє наповнення – живе і пульсуюче, розкриває характери героїв, драматичні перипетії, боротьбу зла й добра. Упродовж читання було відчуття перегляду гостросюжетного фільму, психологічна фрагментація відомих в Україні історичних постатей, що входили в Кирило-Мефодіївське товариство. По-іншому постають хрестоматійні постаті: Тарас Шевченко, Микола Костомаров, Микола Куліш та інші.
Ушкалов Л. Моя шевченківська енциклопедія. – Дух і літера, 2019. – 560 с.
До книги входить близько 300 невеликих есеїв про світ ідей та образів Тараса Шевченка (1814–1861) – поета, художника, музиканта, мислителя. Шевченко постає тут людиною, яка надзвичайно тонко й трепетно відчуває природу, мистецтво, життя в усіх його проявах: від побуту до метафізики. Автор розглядає Шевченка в широкому контексті української та світової культури. А ще, пильно вдивляючись в образ поета, він намагається описати свій власний духовний досвід.
Кініллі Т. Список Шиндлера. – Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2019. – 432 с.
В основу роману лягли спогади в`язня краківського гетто, приреченого на смерть і врятованого Шиндлером. Успішний бізнесмен Оскар Шиндлер відкриває в Кракові фабрику з виготовлення посуду. Для нього євреї з гетто і табору Плашув — просто дешева робоча сила. Однак зовсім скоро він відчуває безмежну повагу та співчуття до своїх робітників. Коли людей з Плашува починають перевозити до Аушвіцу, Оскар за допомогою свого друга, Іцхака Штерна, складає список тих, кого він нібито бере на фабрику. До нього увійшли понад тисячу людей, приречених на смерть. Аби врятувати їх, Шиндлер не шкодував ані грошей, ані сил, ані часу.
Гемінгвей Е. Переможцю. – Видавництво Старого Лева, 2019. – 152 с.
«Переможцю не дістається нічого» — збірка оповідань Ернеста Гемінґвея, написана 1933 року. Стисло, різко і влучно Гемінґвей описує світ довкола, помічаючи найменші деталі, передаючи ледь вловимі відтінки почуттів і переживань своїх героїв. Чи то розмова батька з сином, а чи теревені у ресторані на вокзалі, бесіди кельнерів біля шинквасу або пацієнтів у лікарняній палаті — усі ці діалоги спершу видаються простими й буденними, але саме завдяки ним стирається грань між літературою і життям, між персонажами і реальними людьми.
Також можете проглянути 2 частину.
переглядів: 1,160