Електронний каталог бібліотеки

Новини

Сучасна бібліотека повинна залишатись як класичною – бути поєднанням традиційних підходів до вшанування слова, книги, інтелектуальних пошуків, зберігачем духовних надбань, так і сучасною – у своїй діяльності використовувати новітні інноваційно-інформаційні технології, що об’єднують світ і дозволяють миттєво серед терабайтів інформаційних потоків віднайти необхідну частку знання.

Зорієнтуватися  в бібліотечному фонді читачеві допомагає система каталогів і  картотек, які є своєрідним путівником по фондах книгозбірні. Чи не найголовнішою ознакою традиційного бібліотечного інтер’єру є каталожні шафи з шухлядками наповненими численними каталожними картками на які, згідно існуючим правилам бібліографічного опису, занесені основні  дані про кожний наявний в бібліотеці документ. (Документ в бібліотеці – це будь-який матеріальний носій даних, інформації: книги, брошури, альбоми, картографічні видання, газети, журнали, аудіо та відеозаписи)

Бібліотечні каталоги і картотеки взаємопов’язані між собою, доповнюють один одного і розкривають склад і зміст бібліотечного фонду в різних аспектах.

Щоб йти в ногу з часом, перед нашою бібліотекою стояла мета створить власний електронний каталог з базою даних книжкового фонду та краєзнавчих матеріалів що надасть вільний доступ користувачам для самостійного пошуку інформації як за допомогою персонального комп’ютера, так і за допомогою смартфону, планшету тощо.

Нашу бібліотеку у 2016 році було під’єднано до сервера обласної бібліотеки на основі АБІС (автоматизованої бібліотечно-інформаційної системи) ІРБІС .

З цього часу ми почали створення електронного каталогу на книжкові фонди бібліотеки  та перехід на систему корпоративної каталогізації з формування зведеного краєзнавчого каталогу статей із періодичних видань «Дніпропетровщина» та розміщення цих ресурсів на сайті Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки.  Тепер будь-хто може скористатися інформацією цих баз даних. 

На сайті КЗК «Покровська бібліотека» розміщені прямі посилання на електронний каталог на книжкові фонди бібліотеки та на краєзнавчу базу аналітико-бібліографічного розпису статей із періодичних видань.

На сьогодні в базу даних електронного каталогу занесено майже половина видань з книжкового фонду Покровської бібліотеки, робота  продовжується, але з каталогом вже можна плідно працювати.

Електронний каталог не є електронною бібліотекою – в ньому не представлені повні тексти книг, статей, він передбачає можливість пошуку літератури за автором або назвою, ключовими словами, географічною та предметною рубриками, а також наявності книги в фонді бібліотеки. Також можна сортувати відібрані книги за вказаними критеріями. Наприклад, шукаємо книги за популярним автором Кокотюха, і відразу бачимо перелік з 22 назв книг цього письменника з нашого книжкового фонду, які можна взяти на абонементі бібліотеки. Або книги за ключовим словом «історія»: сьогодні каталог видає нам список з 766 книг цієї теми, наступним кроком може бути пошук у вже знайденому переліку конкретних тем за ключовими словами: Давній Рим, козацтво, або авторів, тощо. Таким чином можна відібрати книги, які потім можна взяти в бібліотеці.

Електронна краєзнавча картотека статей містить аналітично-бібліографічні описи статей з районної та обласної преси що є бібліотечному фонді  з 1995 р.  Загальний обсяг картотеки на 01.01.2021 р. –  3476 статей.  Щорічно до картотеки заноситься  десь 270 описів. В цій картотеці пошук ведеться по таким критеріям: автор, назва, рік видання, ключові слова.  Для пошуку статей з місцевої преси дуже корисна річ.

Якщо у користувачів електронного каталогу виникнуть запитання щодо пошуку, з радістю проконсультуємо вас в бібліотеці або по телефону (05638) 216-99.

переглядів: 1,248 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *