Історія Покровського району. Події, цифри, факти, люди

Краєзнавство Новини

Як земля обертається навколо своєї осі, так і колесо історії не стоїть на місці. Учора стає минулим. А завтра — майбутнім. Без учора не буде завтра. Без знання минулого важко побудувати бажане майбутнє. Відповідно до запланованої урядом децентралізації Покровський район зникне з карти Дніпропетровщини. Яка доля майбутнього нашого краю покаже час. Але ми не повинні забувати хто ми і звідки родом, ми повінні знати та памятати свою історію, яку творило не одне покоління мудрих, талановитих, працьовитих покровчан.

І важливу роль в цьому відіграють краєзнавці — літописці нашого краю, які збирають спогади, проводять дослідження, систематизують зібрані матеріали і за допомогою меценатів, видають нові книги, що зберігають історію Покровщини для наступних поколінь.

Нещодавно краєзнавчий фонд нашої бібліотеки поповнився унікальною книгою — документально-художним виданням М.О. Кроля «Історія Покровського району. Події, цифри, факти, люди». Воно стало вагомим внеском до вивчення історії рідного краю. Ми щиро вдячні Миколі Олексійовичу Кролю за дарунок, який він зробив всім читачам нашої бібліотеки, всім, хто цікавиться історією своєї малої батьківщини.

Ця книга — своєрідний літопис про минуле і сучасне Покровського району. Наведені в ній факти, події, цифри висвітлюють певні періоди розвитку нашого краю. Книга дає можливість оцінити, що ми мали і чого досягли у минулому, дати оцінку різним періодам розвитку району. В ній закарбовані імена тих, хто творив нашу історію, зробив вагомий внесок у прославлення Покровського краю.

Мета цієї книги — зберегти память про минуле і тих, хто його творив, про бойові і трудові подвиги наших дідів, батьків, бабусь і матерів. В якості джерел використано архіви редакції районної газети, дописи журналістів, які працювали в різні роки, деякі матеріали з фондів Покровського історико-краєзнавчого музею, спогади людей про різні події, дослідження краєзнавців Г.Г. Мицика. В.О. Процана та С.О.Пономаренка, фотоматеріали підготовлені О.І. Запарею, О.Р. Чайковським, М.І. Костюченком, І. М. Ганзіною.

Тож запрошуємо вас до бібліотеки, ознайомитися з книгою М.О. Кроля «Історія Покровського району. Події, цифри, факти, люди», перегорнути сторінки історії Покровщини, щоб знати чим жили наші предки, до чого прагнули і чого досягали, згадати тих, хто творив нашу історію на початку і впродовж ХХ століття, хто творить її у ХХІ і переглянути унікальні світлини.

Також наразі є можливість ознайомитися з електронною версією книги за посиланням.

Зав. Відділом обслуговування Котенко О.І.

переглядів: 1,111 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *