Бібліотеки славне свято

Новини

Щороку 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Сама назва свята — Всеукраїнський — свідчить, що це свято не тільки професійне, а загальнонародне, адже кожна людина хоча б раз у житті була у бібліотеці, а для багатьох вона стала рідною домівкою, бо без книги нема знань, поступу вперед. Незважаючи на бурхливий розвиток інформаційних технологій, на щастя, людство і досі не може уявити життя без книги, яка допомагає перетворювати людину в Особистість, виховуючи в ній прекрасні духовні якості. Бібліотека — це своєрідна пам’ять людства, в якій зберігаються знання, накопичені протягом багатьох віків різними народами.

Бібліотека — майже стан душі.
Це поштовх думки, вічний злет фантазій…
Постійна спрага знань і новизни,
І інформації потік у кожній фразі.
Приймає читачів, як тих дітей,
І пестує, щоб легше їм навчалось…
Бібліотека — це колиска всіх ідей.
Дай Бог, щоб її доля не кінчалась!

Бібліотека і зараз є одним із ключових інститутів культури. Для Покровської бібліотеки в цьому році цей день ще й свято 125-річного ювілею з часу заснування першої публічної бібліотеки на Покровщині. Покровська бібліотека є правонаступником першої бібліотеки на Покровщині, яка у 1895 році відкрила свої двері шанувальникам книги. За 125 років відбулося багато змін, а бібліотека незмінно робила головне — залучала людей до знань, вчила їх мислити, читати, мріяти, ставала центром спілкування та інформації. Сьогодні це головний заклад у сфері бібліотечно-інформаційного обслуговування населення громади, методичний центр для бібліотек громади.

Про історію бібліотеки присутнім розповіла директорка бібліотеки В.І. Штепенко продемонструвавши мультимедійну презентацію «Покровська бібліотека 1895—2020».

Ювілей – це завжди багато щирих друзів і квітів, це теплі слова вітань і, звичайно подарунки. Не виняток і наш день. Нажаль, виконуючи вимоги адаптивного карантину, ми не змогли запросити широке коло людей на бібліотечне свято. Але нам надходило багато дзвінків з привітаннями до Всеукраїнського дня бібліотек, привітань в соціальних мережах від наших користувачів, які тісно пов’язали своє життя з бібліотекою, членів поетичного клубу «Ліра». Нас прийшли привітати представники селищної ради які всіляко допомагають нам, опікуються культурою громади, в особі заступника селищного голови Інна Володимирівна Швидь, начальник загального відділу Вікторія Іванівна Григоренко. В подарунок від селищної ради бібліотека для дорослих та дитяча бібліотека отримали сертифікати на придбання офісних кулерів для гарячої і холодної питної води. Голова районної організації профспілки працівників культури Л. В. Таращук подарувала для бібліотеки гарний годинник, для дитячої бібліотеки — електрочайник, а всі члени бібліотечної профспілки отримали премії. Теплі слова присутні почули від Тетяни Василівни Перерви, директорки Покровського музею, якій здавна плідно співпрацює з бібліотекою.

Виступаючі побажали працівникам бібліотек міцного здоров’я, щастя, добра і миру, творчої наснаги у їхній благородній просвітницькій справі.

Шановні користувачі бібліотеки, ви наші вірні друзі, ми щиро вдячні вам за любов до книги, за багаторічну відданість бібліотеці.

Для мене книга — світло дня,
Для мене книга — зорі ночі…
Моя сім’я, моя рідня,
мій розум, серце, мої очі…

Без книги я не проживу,
Вже як без вирію лелека…
Я і крізь вічність оживу
В отім святім — Бібліотека!

Переглянути фото на фейсбуці

Щороку 30 вересня відзначається Всеукраїнський день бібліотек. Сама назва свята — Всеукраїнський — свідчить, що це свято…

Опубліковано КЗК «Покровська бібліотека» Середа, 7 жовтня 2020 р.

переглядів: 925 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *