Семінар-тренінг «Електронний каталог»

Новини

Зорієнтуватися в бібліотечному фонді читачеві допомагає система каталогів і картотек, яка є своєрідним путівником по фондах книгозбірні. Каталоги — це ключ до фонду бібліотеки.

Взагалі, каталог — це перелік (опис) предметів, розташованих у певному порядку. Таким чином, бібліотечний каталог — це покажчик друкованої літератури, що є в бібліотеці.

Кожен каталог має своє цільове призначення, що дозволяє проводити пошук необхідної інформації відповідно до запитів читачів. Каталоги і картотеки містять каталожні картки на які занесені основні дані про кожний наявний документ в бібліотеці. 

Розвиток інформаційних технологій і глобальної мережі Інтернет привів до автоматизації різноманітних процесів людської діяльності. Цей процес поширився і на бібліотеки та охопив усю їхню діяльність. Електронні каталоги створювалися в контексті автоматизації бібліотечної діяльності. Саме електронний каталог відкриває швидкий і якісний доступ до інформаційних ресурсів бібліотеки. Електронні каталоги є одним з найважливіших бібліотечних ресурсів. Цей ресурс особливо цінний тим, що дає змогу забезпечити цілодобовий доступ до відомостей про наявність документів у фондах бібліотеки. ЕК оперативно і різнобічно, враховуючи одночасно декілька реквізитів, як, приміром, автор, видавництво, рік видання, тематика, ключові слова, справляється з пошуком необхідного документу.

Автоматизація бібліотечно-інформаційних процесів у Покровській   бібліотеці здійснюється на основі АБІС (автоматизована бібліотечна інформаційна система) ІРБІС. АРМ бібліотеки було під’єднано до сервера обласної бібліотеки в 2017 році.

З цього часу ми почали створення електронного каталогу на книжкові фонди бібліотеки  та перехід на систему корпоративної каталогізації з формування зведеного краєзнавчого каталогу статей із періодичних видань «Дніпропетровщина» та розміщення цих ресурсів на сайті ДОУНБ.

Постійне вдосконалення бібліотечно-інформаційних технологій і актуальність проблематики обумовлюють потребу додаткового вивчення сучасних підходів до здійснення бібліотеками основної функції, — визначенні оптимальних шляхів пошуку та організації доступу до інформації. Тому бібліотекарі регулярно навчаються.

Сьогодні працівники Покровської бібліотеки взяли участь в обласному зональному онлайн семінарі-тренінгу в межах Регіонального корпоративного бібліотечного проекту «Електронний каталог»: можливості ефективного використання. Інформаційно-пошукова система для роботи з бібліотечними ресурсами та надання сервісів користувачам; послідовність їх дій в процесі пошуку за електронним каталогом; які інструменти для забезпечення потреб користувачів в інформації про Дніпропетровську область надає каталог; можливості використання імідж-каталогу — як аналога генерального карткового каталогу ДОУНБ (1943 — 2010 рр.). Всі теми — у спілкуванні із спікерами — заступником директора з наукової роботи Тетяною Абраїмовою, заступником директора з питань автоматизації Ганною Крупій, завідувачами відділів: наукової організації і методики бібліотечної роботи Іриною Луньовою, відділу періодики Іриною Браславською, відділу зберігання основного фонду Мариною Лєскановою; завідувачем сектору краєзнавчого відділу Іриною Савченко. Організатори заходу відділи — наукової організації і методики бібліотечної роботи, комп’ютеризації, періодики, краєзнавчий, зберігання основного фонду.

переглядів: 1,124 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *