«Весна народжується в душах»

Новини

Клуб покровських поетів «Ліра» об’єднав творчих особистостей, талановитих людей Покровського краю – письменників, поетів та шанувальників літературного слова.

«Ліра» працює при Покровській бібліотеці. Клуб об’єднує людей різного віку, професій, уподобань. Щорічно клуб організовує літературні районні конкурси різної тематики. Вони є активним рушієм літературного процесу, і користуються популярністю. «Золотий листопад», «З добром у серці», «Сніжний етюд», «На годиннику весна», та інші. В них залюбки беруть участь не тільки покровчани, але й поети і письменники з інших міст і містечок України.

В цьому році літературний конкурс «Весна народжується в душах» зібрав 17 учасників, переважно з Покровщини, також роботи надходили з Дніпра, Запоріжжя.

Всього було надано 19 робіт. Із них категорія «діти» – 3 роботи. Тому всі вони відзначені членами журі. Це Лабецька Альбіна, Коломоєць Діана (ЗОШ № 2), а також Горб Марина. Слід зазначити, що робота Коломоєць Діани мала досить талановиті патріотичні вірші,присвячені мамі, любові до рідного краю.

В номінації «Проза» 1 місце отримала Литвиненко Валентина (Дніпро). 2 місце розділили між собою Дмитренко Надія та Юрій Ніколаєнко.

В номінації «Поезія» 1 місце отримала Дмитренко Надія. 2 місце розділили між собою Бондаренко Микола та Котельник Тетяна. 3 місце – Лариса Чепурко, Юрій Ніколаєнко, Інна Рибалко. Цього року нові автори засяяли на літературному небосхилі. Це Валентина Литвиненко (м. Дніпро), Михайло Кюрчевський (м. Запоріжжя), Інна Рибалка, Лариса Чепурко та Ніна Шеремет.

Символічно, що саме в день вишиванки зібралися шанувальники і творці поетичного слова, щоб підвести підсумки і нагородити переможців і учасників літературного конкурсу «Весна народжується в душах нашої. Завдяки їх активності сьогодні на Покровщині вирує літературне життя. І традиційний, щорічний літературний конкурс тому яскраве підтвердження. Конкурс відбувся за підтримки селищного голови С. А. Спажевої. І дотримуючись карантинних умов відбулося урочисте підведення підсумків і нагородження призами переможців і учасників конкурсу. Щиро і тепло вітала Світлана Анатоліївна учасників з нагородою, находячи слова для кожного учасника, членів журі та організаторів конкурсу. Запашний коровай був гарним і смачним подарунком учасникам свята. Після урочистостей поети читали свої вірші, співали, ділилися враженнями. Це було тепле, дружнє свято однодумців Учасники вечора, немовби, зробили паузу в цьому стрімкому світі, зупинилися на мить, відчули глибину, гармонію, щирість і відвертість літературної творчості.

Вітаємо всіх учасників літературного конкурсу «Весна народжується в душах». Ми щиро вдячні вам за активну громадську позицію, життєву мудрість, за тепло ваших сердець, яким ви щедро ділитеся з читачами. Бажаємо вам натхнення, нових віршів і збірок, нехай ваша поетична душа виважено ступає на читацький поріг з світлим поетичним словом аби змінювати світ на краще. Нехай Вам завжди посміхається доля, життя дарує творчі злети і нові перемоги.

Вірш переможниці конкурсу (1 місце) Надії Дмитренко.

«Я люблю весну»

Я весну відчуваю по подиху,
По зітханню снігів, неба розмаху,
По ритмічно-сердечному поштовху,
По бруньковому терпкому вибуху.
Я чую весну по трепету
Свіжого вітру на крилах пташки.
Я чую весну по шепоту
Синього проліска і мурашки.
Я бачу весну по берізках,
Що вбралися в модні сережки,
По кульбабок зелених ніжках,
Що вилізли на край стежки,
По квітучих садах, по бджілках,
По горінню червоних тюльпанів,
По гніздечках на хатніх причілках,
По білих свічках каштанів.
Я весну пізнаю по обличчях,
І по теплому сяйву в очах,
По забутих шапках на поличках,
По розправлених вільно плечах.
Я весну пізнаю по гармонії,
Що сплітає пору золоту,
По рожевих голівках півонії,
По бузкових кущах у цвіту,
Я весну пізнаю по зозулі,
По гудінню майських хрущів,
По лелеках, що ноги – ходулі
Піднімають з болотних кущів.
Чую серцем весни усі звуки
Й солов’їної пісні красу.
І до Бога розкрилені руки
Я з любов’ю йому піднесу
І подякую щиро за сонце,
За натхнення, за радість, за щем,
За відчинене кожне віконце.
За Великдень із теплим дощем.
За добро, що приходить босоніж,
За відродження неньки-землі,
За фіалку на теплім осонні,
І за сходи на чорній ріллі.
За наповнення новими звуками
В переможнім сіянні зірок,
За обійми, що ідуть за розлуками,
За роки, що відстали на крок.

Переглянути фото заходу

Символічно, що саме в день вишиванки зібралися шанувальники і творці поетичного слова, щоб підвести підсумки і…

Опубліковано КЗК «Покровська бібліотека» Пʼятниця, 22 травня 2020 р.

переглядів: 1,654 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *