Свою Україну любiть

Новини

Свою Україну любiть;
Любiть її во время люте,
В останню, тяжкую минуту
За неї Господа молiть.

Тарас Шевченко помер 10 березня 1861 р. у віці 47 років у Санкт-Петербурзі. там його (на Смоленському кладовищі) спочатку і поховали. Але і друзі Тараса Григоровича, і численні шанувальники його творчості знали про палке бажання поета бути похованим, згідно з його «Заповітом», написаним ще в 1845 році, на рідній землі –
«…Щоб лани широкополі,
І Дніпро, і кручі
Було видно, було чути,
Як реве ревучий… »

і заприсягнулися, що повернуть Тараса в Україну, виконавши його заповіт.

Після того, як п’ятдесят вісім днів прах Шевченка перебував у Петербурзі, його домовину, згідно із заповітом, за клопотанням Михайла Лазаревського, після отримання ним дозволу в квітні того ж року, було перевезено в Україну й перепоховано на Чернечій горі біля Канева. Це сповнилося 22 травня (1861 року). З того дня Чернеча гора в Каневі стала Тарасовою. Разом із «Кобзарем» вона взяла на свої рамена духовне небо України. Чернеча гора стала одним із головних центрів єднання українців довкола ідеї створення Соборної Української Держави.

До Шевченка йшли на прощу, на сповідь, звіряли йому найболючіше і найпотаємніше, присягалися найдорожчим, просили про благословення і просвітлення серця, душі, духу.

Українська громада творила поетові-пророку величний меморіал. Було збудовано перший народний музей поета «Тарасову світлицю»; впорядковано могилу поета і встановлено монументальний чавунний пам’ятник-хрест; у серпні 1925 року з метою охорони меморіалу і поширення знань про поета створено Канівський державний музей-заповідник “Могила Т. Г. Шевченка”; улітку 1939 року на могилі Кобзаря встановлено величний бронзовий пам’ятник і споруджено літературно-меморіальний музей.

Кожен рік у день перепоховання до могили Кобзаря з різних куточків світу приїжджають рідні поета, працівники культури і просто жителі України, щоб засвідчити пам’ять про Батька України, пам’ять про Великого Кобзаря!

До знаменної дати перепоховання Т. Шевченка в бібліотеці традиційно проводяться різні заходи – літературні вечори, конкурси, виставки. В цьому році ми пропонуємо вам взяти участь у вікторині он-лайн. Пройдіть наш тест, згадайте відоме з шкільної програми та дізнайтеся про маловідомі факти біографії Великого Кобзаря! Адже знати біографію і творчість українця, з яким асоціюється цілий народ, дуже важливо.

переглядів: 943 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *