О, мово рідна, що без тебе я…

Новини

За рішенням ЮНЕСКО 21 лютого всі народи землі відзначають Міжнародний день рідної мови. Це свято дає можливість кожному громадянину будь-якої країни відчути свою належність до рідної нації, відчути себе часткою народу, серед якого народжуєшся, зростаєш, стаєш Людиною.

Напередодні Міжнародного дня рідної мови, для восьмикласників Покровської гімназії в бібліотеці відбулося свято «О, мово рідна, що без тебе я…». Було оформлено книжково-ілюстративну виставку «Моя велична українська мова».

Для кожного народу його мова є найважливішою, бо у ній втілюється погляд на світ, на самих себе. Мова не лише засіб спілкування народу, через неї відбувається процес ідентифікації нації. Вона — символ свободи, отже державності народу і ми мусимо захищати її на своїй землі як свободу своєї нації. Наша українська мова має свою багату, але непросту, сповнену радісних і трагічних подій, історію. Мову забороняли, пробували знищити, але вона, мов неопалима купина, ставала ще сильнішою, яскравішою.

Українська мова наймелодійніша і наймилозвучніша поміж усіх слов’янських мов, з великими музичними можливостями, ніде дух народної поезії не відбився так виразно, як він відбився в українських піснях. Тому на заході доречно звучали старовинні українські романси, пісні та вірші про мову. Присутні переглянули кілька відео: історію переслідувань української мови, цікаві факти про мову, про мову від Оксани Забужко з серії відео-роликів за участі українських письменників «Переходь на українську», відео «Військові та волонтери про українську мову». Великий український вчений, мовознавець Іван Огієнко сказав: «Мова — душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб». Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.

Фото у фейсбуці

Напередодні Міжнародного дня рідної мови, для восьмикласників Покровської гімназії в бібліотеці відбулося свято «О, мово…

Опубліковано КЗК «Покровська бібліотека» Четвер, 20 лютого 2020 р.

переглядів: 966 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *