Лицарі Небесної Сотні

Новини

Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Полягли за честь, за волю, за право бути Українцями і за свою Батьківщину. Тисячі поранених і більш як 100 людей було вбито снайперами та бійцями спецпідрозділів міліції. Серед них – науковці, викладачі, студенти, вчителі, художники, архітектори, театральні режисери, громадські активісти. Кров цих людей стала вироком для злочинної диктатури. Ці жертви недаремні, тому що існує незалежна Україна, хоча і досі йде боротьба за право мати своїх героїв, свою історію, свою мову і право будувати свою державу на своїй землі. Ця «Небесна Сотня» своїм життям викупила свободу для мільйонів українців і дає шанс збудувати нову демократичну правову державу. Страшна ціна. Але герої не вмирають! Вони завше будуть в наших серцях.

Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.

В Україні ж події Майдану стали революцією духу, тому музи не мовчали, а оперативно вторили гарматам. Українськими режисерами створено чимало кінострічок про Майдан. Не залишили без уваги революцію й письменники. Ще за часів подій Майдану українські митці працювали над створенням тематичних літературних творів, аби жодна година важливого періоду в житті України не залишилася забутою. Тож вже після 20 лютого 2014 року почали виходити в світ нові книжки про Євромайдан. В читальній залі бібліотеки оформлено книжкову виставку «Лицарі Небесної Сотні» з виданнями про події Революції гідності, які є в нашій бібліотеці.

переглядів: 239 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *