Соборна, вільна, неподільна

Новини

Двадцяте століття залишило нам у спадок вершинні події минулого, які віддаляючись у часі не втрачають своєї значущості та актуальності, потребуючи осмислення сконцентрованого в них історичного досвіду боротьби українства за свободу, незалежність, державність. До таких подій належить 22 січня 1919 року – День ухвали Акту злуки УНР та ЗУНР. Цей день став втіленням вікового прагнення українського народу і символом Соборності України, її єдності і незалежності. А цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом – Днем Соборності.

Саме цій знаменній події і був присвячений тематичний вечір «Моя Батьківщина – то прадідів слава, єдина родина, єдина держава», якій відбувся 22 січня в читальній залі бібліотеки. На свято були запрошені учні 9-х класів Покровської гімназії.

Ведучі заходу завідуюча відділом обслуговування О. Котенко, бібліограф Л Таращук розповіла про становлення і розвиток українського національного державотворення, про Акт Злуки, який був глибоко історично мотивований і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну, національну державу. 

Згадали ведуча і про криваві  бої, які зараз точаться на Сході. Там вирішується доля і майбутнє України. Сьогодні від усіх нас залежить, щоб здобуття Україною незалежності в 1991 році стало незворотнім моментом в історії України. Головною гарантією цього має бути єдність усіх політичних сил щодо зміцнення і розвитку української державності, щодо формування політичної єдності українського народу. День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель. Лише за умови політичної та економічної незалежності ми можемо претендувати на гідне місце України в світі. Лише сильна держава та сильна влада може убезпечити націю від служіння чужим інтересам. Ось чому ми зобов’язані плекати ідеал власної соборної держави й віддавати йому всі свої сили та здібності.

Під час проведення заходу використані документальні хронікальні кадри, мультимедійна презентація «22 січня – День Соборності України». Звучали пісні по Україну. Було представлено книжково-ілюстративну виставку «Соборна. Вільна. Неподільна.»

22 січня 1919 року – День ухвали Акту злуки УНР та ЗУНР. Цей день став втіленням вікового прагнення українського народу…

Опубліковано КЗК «Покровська бібліотека» Середа, 22 січня 2020 р.

переглядів: 370 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *