Під Крутами зійшлося юнацтво, щоб волю здобути

Новини

Нема Любові понад ту,
Що окропила кров’ю Крути…
В. Письменний

29 січня в історії України нерозривно пов’язаний зі словом Крути — саме там у 1918 році відбувся бій, що на довгі роки став одним із символів боротьби українського народу за свободу.

Подвиг київських студентів та бійців вільного козацтва, які протистояли у десять разів більшій більшовицькій армії і нині надихає і додає патріотизму українцям.

Ми вшановуємо пам’ять молодих героїв, що 101 рік тому полягли біля залізничної станції Крути, захищаючи Українську народну республіку від більшовицьких загонів, які рвались до Києва. Їхній подвиг навічно ввійшов до літопису боротьби за незалежність Вітчизни, як одне із свідчень незламності духу українського народу, його вічним прагненням до волі і справедливості.

Про це йшла мова під час проведення патріотичної години «Під Крутами зійшлося юнацтво, щоб волю здобути», яку провели в читальній залі Покровської бібліотеки для учнів 10-х класів КЗО «Покровська ЗОШ I—III ст. № 2» працівники бібліотеки. Йшлося також про події, які передували Крутянській битві, про політику тогочасного уряду. Ця героїчна й водночас трагічна подія знаменувала початок нової епохи національного пробудження українців, усвідомлення нашого права жити на власній землі та святого обов’язку — боронити її. «Понад все вони любили свій коханий край»,— писав Павло Тичина. Визначально, що ця жертовна любов зародилася в серцях молодих людей, найкращих представників українського студентства.

Під час заходу демонструвалися відео «Реконструкція бою під Крутами», «Рабів не пускають до раю», мультимедійна презентація «Пам’ятай про Крути», кліп «Ніколи не плач» Сергія Василюка, тогочасна хроніка, кліпи пісень про Крути. Присутні на заході учні виконали поетичну композицію.

29 січня в читальній залі Покровської бібліотеки працівники бібліотеки провели патріотичну годину «Під Крутами зійшлося…

Опубліковано КЗК «Покровська бібліотека» Четвер, 31 січня 2019 р.

переглядів: 433 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *