Разом з власної волі з 1919 року

Новини

Двадцяте століття сповнене вікопомних подій. Багато з них стали поворотними подіями в історії держав та націй. Події, пов’язані з боротьбою за державність, свободу, незалежність України, ніколи не втратять своєї актуальності.

До таких подій належить 22 січня 1919 року — День ухвали Акту злуки УНР та ЗУНР. Цей день став втіленням вікового прагнення українського народу і символом Соборності України, її єдності і незалежності. А цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України величним національним святом — Днем Соборності. Майже тисячоліття, покоління за поколінням, українці боролися за право самим вирішувати свою долю, бути господарями своєї землі. Україна однією з перших європейських держав стала на шлях національного визволення, але однією з останніх здобула його. До своєї незалежності Україна йшла важким і довгим шляхом поневірянь. Упродовж багатьох століть за волю Батьківщини жертвували своїм життям її найкращі доньки і сини.

І ось рівно сто років тому справдилися довгоочікувані сподівання українців — постала з руїн Соборна Україна шляхом злуки Західноукраїнської та Української народних республік. 22 січня 1919 року на Софіївській площі в Києві з усіх куточків нашої країни прибули сотні тисяч українців під жовто-блакитними стягами, аби відсвяткувати проголошення єдиної Української держави з усіма її етнічними землями. О 12 годині під гарматні салюти та урочистий перегук софійських дзвонів професор Федір Швець зачитав універсал Української центральної ради, в якому було проголошено злиття Східної та Західної України в одну соборну і неподільну державу — Українську народну республіку. Єдиною Україна пробула недовго: важке економічне і військове становище, взаємна недовіра політиків призвели до катастрофи. Вже через кілька місяців після проголошення Возз’єднання більшовики захопили Київ, Східну Галичину окупували поляки, а Закарпаття — Чехословаччина.
З нагоди 100-річчя проголошення соборності України, працівники Покровської бібліотеки підготували книжкову виставку «Живи та міцній наша державо», і провели тематичний вечір «Ми єдиний народ в єдиній державі» на який були запрошені учні ВПУ № 75 груп К-18-4, ОК-18-6, ОК-18-5, ТМ-18-1.

Сьогодні від усіх нас залежить, щоб здобуття Україною незалежності в 1991 році стало незворотнім моментом в історії України. Головною гарантією цього має бути єдність усіх політичних сил щодо зміцнення і розвитку української державності, щодо формування політичної єдності українського народу.

Ведуча заходу завідуюча відділом обслуговування О. І. Котенко розповіла про становлення і розвиток українського національного державотворення, про Акт Злуки, який був глибоко історично мотивований і спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну, соборну, національну державу.
Згадала ведуча і про криваві бої, які зараз точаться на Сході. Там вирішується доля і майбутнє України.

День Соборності — це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель. Лише за умови політичної та економічної незалежності ми можемо претендувати на гідне місце України в світі. Лише сильна держава та сильна влада може убезпечити націю від служіння чужим інтересам. Ось чому ми зобов’язані плекати ідеал власної соборної держави й віддавати йому всі свої сили та здібності.

Під час проведення заходу використані документальні хронікальні кадри, мультимедійна презентація «22 січня — День Соборності України» музика і пісні.

Учениці ВПУ-75 групи К-17-4 Іванова Ксенія, Коломоєць Анастасія, Комарова Марія піднесено і артистично виконали поетичну композицію.

З нагоди 100-річчя проголошення соборності України, працівники Покровської бібліотеки підготували книжкову виставку…

Опубліковано КЗК «Покровська бібліотека» Середа, 23 січня 2019 р.

Обкладинка: Нікіта Тітов, CC BY 4.0

переглядів: 376 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *